• Tercera Division
  • Group 1
  • 2017/2018
Group 1
Sun 25 Feb
Bergantiños CF
17:00
Villalonga FC
Somozas
17:00
Barbadas
Barco
17:00
Boiro
Céltiga CF
17:00
Racing Villalbés
Arosa
17:00
Laracha
Alondras CF
17:00
Ribadumia
Noia
17:00
Silva Sd
Ourense CF
17:00
Choco
Negreira
17:00
Arenteiro
Cultural Areas
17:30
Compostela
Team / Points
1 Compostela COM 60
2 Bergantiños CF BER 57
3 Barco BAR 53
4 Alondras CF ALO 47
5 Somozas SOM 47
6 Racing C. Villalbés RCV 46
7 Arosa ARO 45
8 Silva Sd SIL 44
9 Boiro BOI 39
10 Ourense CF PON 37
 
11 Choco CHO 36
12 Ribadumia RIB 31
13 Arenteiro ARE 28
14 Céltiga CF CEL 27
15 Laracha LAR 26
16 Cultural Areas CUL 22
17 Barbadas BAR 21
18 Negreira NEG 21
19 Noia NOI 19
20 Villalonga FC VIL 17
Group 6
Sat 10 Feb
Elche Ilicitano
1-3
Olimpic Xátiva
Sun 11 Feb
Almazora
0-2
Torre Levante
Villarreal C
2-2
CD Castellón
Paterna CF
0-0
Paiporta
Buñol
0-2
Silla Cf
Orihuela CF
1-0
CF Borriol
Alzira
2-2
Novelda CF
CD Roda
0-1
Eldense
Crevillente
0-0
At. Levante
CF La Nucía
1-0
Recambios Colón
Team / Points
1 Orihuela CF ORI 54
2 At. Levante LEV 53
3 CD Castellón CAS 53
4 CF La Nucía NUC 46
5 Eldense ELD 46
6 Olimpic Xátiva OLI 44
7 Torre Levante TOR 42
8 Villarreal C VIL 36
9 Alzira ALZ 35
10 Novelda CF NOV 34
11 Silla Cf SIL 33
 
12 CD Roda ROD 33
13 Crevillente Deportivo CRE 33
14 Rayo Ibense RAY 27
15 Paterna CF PAT 27
16 Paiporta PAI 26
17 Elche Ilicitano ELC 22
18 Buñol BUÑ 22
19 Almazora ALM 21
20 Recambios Colón REC 19
21 CF Borriol BOR 16
Group 12
Fri 02 Feb
Estrella
2-2
Panaderia Pulido
Sat 03 Feb
Las Zocas
2-1
Mensajero
Cd Santa Úrsula
1-1
Vera
Sun 04 Feb
EMF AU Güímar
1-2
UD San Fernando
Marino
1-2
Llanos Aridane
Lanzarote
0-2
UD Las Palmas C
Tenisca
1-1
Cd Buzanada
Union Sur Yaiza
2-0
Ibarra
Villa Santa Brigi.
0-0
Tenerife B
El Cotillo
2-1
Haría CF
Team / Points
1 Tenerife B CDT 55
2 UD San Fernando UDS 52
3 UD Las Palmas C UDL 52
4 Mensajero CDM 48
5 Ibarra UDI 42
6 Cd Santa Úrsula CSU 41
7 Lanzarote LAN 40
8 Villa Santa Brigida VSB 38
9 Las Zocas UDL 37
10 Union Sur Yaiza YAI 35
11 Panaderia Pulido PAN 31
 
12 Tenisca SDT 31
13 Marino MAR 31
14 Cd Buzanada CDB 31
15 El Cotillo COT 29
16 Unión Puerto Del Rosario UPR 27
17 EMF AU Güímar GUI 27
18 Llanos Aridane LLA 25
19 Estrella EST 23
20 Vera VER 21
21 Haría CF HCF 19
Group 14
Sun 25 Feb
Plasencia
12:00
Extremadura B
Montijo
12:00
CD Azuaga
Olivenza
12:00
Jerez
Cacereño
12:00
Calamonte
Pueblonuevo
16:45
Moralo
Arroyo
17:00
Castuera
CD Don Benito
17:00
CD Coria
Amanecer
17:00
Santa Amalia
Valdivia
17:00
CD Diocesano
Emd Aceuchal
17:00
Trujillo
Team / Points
1 Moralo MOR 64
2 Cacereño CAC 63
3 CD Coria COR 60
4 CD Don Benito DBN 60
5 Plasencia PLA 55
6 Jerez JER 47
7 Calamonte CAL 37
8 CD Azuaga AZU 36
9 CD Diocesano DIO 35
10 Castuera CAS 29
 
11 Olivenza OLI 28
12 Trujillo TRU 28
13 Montijo MON 28
14 Amanecer AMA 25
15 Extremadura B EXT 24
16 Valdivia VAL 24
17 Emd Aceuchal EMD 23
18 Pueblonuevo PUE 21
19 Santa Amalia SAM 18
20 Arroyo ARR 18
Group 15
Sat 24 Feb
Pamplona
16:00
Oberena
Cortes
16:00
Cirbonero
Mutilvera
16:30
Baztán
CD Itaroa Huarte
16:30
Gares
Corellano
16:30
Cantolagua
Txantrea
16:30
Subiza
Beti Kozkor KE
17:00
Valle Egüés
Cd Ardoi
18:30
Burladés
Sun 25 Feb
River Ega
16:30
Iruña
Idoya
16:45
San Juan
Team / Points
1 Mutilvera UDM 59
2 Iruña IRU 55
3 San Juan SJU 52
4 Cirbonero ATL 48
5 Burladés BUR 45
6 Pamplona PAM 38
7 Cortes COR 38
8 Subiza SUB 36
9 Txantrea CHA 34
10 Corellano CDC 34
 
11 Cantolagua CAN 33
12 Baztán CDB 33
13 Valle Egüés VAL 31
14 Beti Kozkor KE BET 30
15 Cd Ardoi CDA 29
16 CD Itaroa Huarte HUA 28
17 Oberena OBE 26
18 Gares GAR 24
19 River Ega RIV 21
20 Idoya IDO 19
Group 17
Sun 25 Feb
SD Borja
12:00
Teruel
CDJ Tamarite
16:00
Tarazona
Illueca
16:30
Fraga
Almudévar
16:30
Valdefierro
Ejea
16:30
CD Binéfar
Atlético Monzón
16:30
Sabiñánigo
La Almunia
16:30
Robres
Belchite 97
16:30
Brea
Caspe
17:00
Sariñena
Utebo
17:00
CD Cariñena
Team / Points
1 Teruel TER 62
2 Ejea EJE 48
3 Tarazona TAR 46
4 SD Borja SDB 46
5 Robres ROB 45
6 Illueca ICF 43
7 CDJ Tamarite TAM 40
8 Sariñena SAR 39
9 Almudévar CFA 39
10 Brea CFB 35
 
11 Sabiñánigo SAB 35
12 Utebo UFC 33
13 Atlético Monzón ATL 26
14 CD Binéfar BIN 26
15 Fraga FRA 25
16 La Almunia LAA 25
17 Belchite 97 BEL 25
18 Valdefierro CFV 24
19 CD Cariñena CDC 23
20 Caspe CAS 21
614

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook