622

All leagues and competitions in Spain

La Liga »
Sat 20 Jan
13:00
Espanyol
13:00
Sevilla
Sat 20 Jan
20:45
Las Palmas
20:45
Valencia
Sat 20 Jan
18:30
Villarreal
18:30
Levante
Sat 20 Jan
16:15
Atlético
16:15
Girona
Segunda Division »
Sat 20 Jan
16:00
Real Valladolid
16:00
Sevilla At.
Sat 20 Jan
20:00
Lorca
20:00
Huesca
Sat 20 Jan
18:00
Real Oviedo
18:00
Almería
Sat 20 Jan
20:30
Lugo
20:30
Real Sporting
Sat 20 Jan
18:00
Córdoba
18:00
Albacete
Segunda B Group 2 »
Sat 20 Jan
18:00
R. Sociedad B
18:00
CD Vitoria
Sat 20 Jan
16:00
Real Unión Irún
16:00
Bilbao Ath.
Sat 20 Jan
18:00
Arenas de Getxo
18:00
Izarra
Sat 20 Jan
18:00
SD Gernika
18:00
Peña Sport
Sat 20 Jan
16:15
Sporting B
16:15
Leioa
Tercera Division Group 1 »
Sat 20 Jan
17:00
Choco
17:00
Barco
Sat 20 Jan
17:00
Laracha
17:00
Compostela
Tercera Division Group 3 »
Tercera Division Group 4 »
Sat 20 Jan
15:30
Alavés B
15:30
Deusto
Sat 20 Jan
16:00
Santutxu
16:00
Anaitasuna FT
Sat 20 Jan
17:00
Club Bermeo
17:00
JD Somorrostro
Sat 20 Jan
16:30
SD Beasain
16:30
Balmaseda FC
Sat 20 Jan
17:30
CD Lagun Onak
17:30
Amurrio
Tercera Division Group 5 »
Tercera Division Group 6 »
Sat 20 Jan
16:00
Torre Levante
16:00
Elche Ilicitano
Sat 20 Jan
16:30
Paiporta
16:30
Alzira
Tercera Division Group 11 »
Sat 20 Jan
17:15
Collerense
17:15
Felanitx
Sat 20 Jan
16:30
Poblense
16:30
UD Ibiza-Eivissa
Sat 20 Jan
16:00
Binissalem
16:00
Esporles
Sat 20 Jan
17:00
Ferriolense
17:00
Constància
Sat 20 Jan
16:00
Santa Catalina At.
16:00
UE Petra
Sat 20 Jan
12:30
Santanyi
12:30
Mercadal
Tercera Division Group 12 »
Sat 20 Jan
17:30
Cd Santa Úrsula
17:30
Ibarra
Sat 20 Jan
18:00
Las Zocas
18:00
Cd Buzanada
Sat 20 Jan
18:00
Haría CF
18:00
Panaderia Pulido
Tercera Division Group 15 »
Sat 20 Jan
16:00
River Ega
16:00
Idoya
Sat 20 Jan
15:30
Cortes
15:30
Txantrea
Sat 20 Jan
16:30
Oberena
16:30
Corellano
Sat 20 Jan
16:00
Iruña
16:00
CD Itaroa Huarte
Sat 20 Jan
16:30
San Juan
16:30
Mutilvera
Sat 20 Jan
16:15
Subiza
16:15
Beti Kozkor KE
Sat 20 Jan
16:00
Cantolagua
16:00
Valle Egüés
Sat 20 Jan
18:00
Burladés
18:00
Baztán
Sat 20 Jan
16:15
Gares
16:15
Pamplona
La Liga
Fri 19 Jan
Getafe
2-2
Athletic
Sat 20 Jan
Espanyol
13:00
Sevilla
Atlético
16:15
Girona
Villarreal
18:30
Levante
Las Palmas
20:45
Valencia
Sun 21 Jan
Alavés
12:00
Leganés
Real Madrid
16:15
Deportivo
R. Sociedad
18:30
Celta
Real Betis
20:45
Barcelona
Mon 22 Jan
Eibar
21:00
Málaga
Team / Points
1 Barcelona FCB 51
2 Atlético ATM 42
3 Valencia VCF 40
4 Real Madrid RMA 32
5 Villarreal VIL 31
6 Sevilla SEV 29
7 Getafe GET 27
8 Real Betis BET 27
9 Eibar EIB 27
10 Athletic ATH 26
 
11 Girona GIR 26
12 Celta CEL 25
13 Leganés LEG 24
14 Espanyol ESP 24
15 R. Sociedad RSO 23
16 Levante LEV 18
17 Alavés ALA 18
18 Deportivo DEP 16
19 Málaga MAL 11
20 Las Palmas UDL 11
Segunda Division
Fri 19 Jan
Granada
2-1
Real Zaragoza
Sat 20 Jan
Real Valladolid
16:00
Sevilla At.
Real Oviedo
18:00
Almería
Córdoba
18:00
Albacete
Lorca
20:00
Huesca
Lugo
20:30
Real Sporting
Sun 21 Jan
Alcorcón
12:00
Cádiz
Osasuna
16:00
Cultural Leonesa
Gimnàstic
18:00
Reus Deportiu
Numancia
18:00
Rayo Vallecano
Tenerife
20:00
Barcelona B
Team / Points
1 Huesca HUE 43
2 Cádiz CAD 42
3 Granada GRA 37
4 Real Oviedo ROV 37
5 Rayo Vallecano RAY 36
6 Numancia NUM 36
7 Lugo LUG 36
8 Osasuna OSA 35
9 Real Sporting SPO 33
10 Real Valladolid VAD 32
11 Tenerife CDT 29
 
12 Gimnàstic Tarragona GIM 28
13 Albacete ALB 28
14 Real Zaragoza ZAR 27
15 Almería ALM 26
16 Cultural Leonesa CUL 26
17 Alcorcón ALC 26
18 Reus Deportiu REU 26
19 Barcelona B FCB 21
20 Lorca LOR 16
21 Córdoba CCF 16
22 Sevilla At. SEV 16
Group 2
Sat 20 Jan
Real Unión Irún
16:00
Bilbao Ath.
Sporting B
16:15
Leioa
R. Sociedad B
18:00
CD Vitoria
Arenas de Getxo
18:00
Izarra
SD Gernika
18:00
Peña Sport
Sun 21 Jan
Osasuna B
11:30
Burgos
Tudelano
12:00
Amorebieta
Lealtad
12:00
Caudal Deportivo
UD Logroñés
17:00
Barakaldo
Mirandés
17:00
Racing
Team / Points
1 Sporting B SPB 45
2 Mirandés MIR 43
3 Racing RAC 40
4 Bilbao Ath. ATH 35
5 R. Sociedad B RSO 35
6 Burgos BUR 34
7 UD Logroñés UDL 33
8 Tudelano TUD 32
9 SD Gernika GER 31
10 Amorebieta SDA 29
 
11 Barakaldo BAR 29
12 Leioa LEI 28
13 Arenas de Getxo ARE 24
14 Izarra IZA 24
15 CD Vitoria CDV 21
16 Real Unión de Irún RUN 21
17 Lealtad Villaviciosa LEA 15
18 Peña Sport PEÑ 15
19 Osasuna B CAO 14
20 Caudal Deportivo CAU 13
Group 1
Sat 20 Jan
Laracha
17:00
Compostela
Choco
17:00
Barco
Sun 21 Jan
Silva Sd
12:30
Somozas
Racing Villalbés
16:00
Barbadas
Ourense CF
16:30
Noia
Arenteiro
16:30
Céltiga CF
Villalonga FC
16:30
Arosa
Ribadumia
16:45
Cultural Areas
Boiro
16:45
Bergantiños CF
Negreira
17:00
Alondras CF
Team / Points
1 Compostela COM 48
2 Bergantiños CF BER 44
3 Barco BAR 41
4 Somozas SOM 41
5 Silva Sd SIL 40
6 Racing C. Villalbés RCV 39
7 Alondras CF ALO 36
8 Boiro BOI 36
9 Choco CHO 34
10 Arosa ARO 32
 
11 Ribadumia RIB 27
12 Ourense CF PON 26
13 Arenteiro ARE 25
14 Céltiga CF CEL 23
15 Laracha LAR 18
16 Cultural Areas CUL 17
17 Barbadas BAR 17
18 Negreira NEG 16
19 Villalonga FC VIL 15
20 Noia NOI 11
Group 4
Fri 19 Jan
Real Sociedad C
0-0
CD Getxo
Sat 20 Jan
Alavés B
15:30
Deusto
Santutxu
16:00
Anaitasuna FT
SD Beasain
16:30
Balmaseda FC
Club Bermeo
17:00
JD Somorrostro
CD Lagun Onak
17:30
Amurrio
Sun 21 Jan
Portugalete
11:30
SD Zamudio
CD Basconia
11:30
Sestao River
Aurrera Vitoria
12:00
SCD Durango
Sodupe
18:00
Santurtzi
Team / Points
1 SCD Durango CDU 39
2 SD Beasain BEA 38
3 Portugalete POR 37
4 Real Sociedad C BER 37
5 Sestao River SES 35
6 SD Zamudio ZAM 34
7 CD Lagun Onak LON 34
8 Alavés B ALA 32
9 Santurtzi SNT 31
10 Sodupe SOD 31
 
11 Santutxu SFC 29
12 JD Somorrostro JUV 28
13 Balmaseda FC BFC 28
14 Amurrio AMU 27
15 Deusto DEU 26
16 Club Bermeo CLU 23
17 CD Basconia BAS 17
18 Anaitasuna FT AFT 16
19 CD Getxo CDG 15
20 CD Aurrera Vitoria AUR 9

Follow BeSoccer on Facebook