Russian Premier League
Fri 08 Dec
Ural Sverdlovskaya
1-1
Arsenal Tula
Sat 09 Dec
Dinamo Moskva
2-0
Anzhi
Rubin Kazán
3-1
SKA-Khabarovsk
Sun 10 Dec
Amkar Perm
1-3
FK Krasnodar
Spartak Moskva
3-0
CSKA Moskva
FK Rostov na Donu
1-0
Ufa
Mon 11 Dec
Tosno
1-3
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
0-0
Zenit
Team / Points
1 Lokomotiv Moskva LOK 45
2 Zenit ZEN 37
3 Spartak Moskva SPA 37
4 FK Krasnodar KRA 36
5 CSKA Moskva CSK 35
6 Ufa UFA 27
7 Akhmat Grozny TER 26
8 Arsenal Tula ARS 25
 
9 Ural Sverdlovskaya URA 25
10 FK Rostov na Donu FCR 25
11 Rubin Kazán FCR 23
12 Dinamo Moskva DIN 22
13 Amkar Perm PER 21
14 Tosno TOS 20
15 Anzhi ANZ 19
16 SKA-Khabarovsk SKA 12
Group 1
Sat 11 Nov
FC Spartak Ryazan
3-0
Kaluga
Dinamo Bryansk
0-2
Strogino
Zenit Penza
2-5
Khimik
FC Ararat Moscow
1-0
Energomash
Zorkiy
5-1
Sokol Saratov
Sun 12 Nov
Torpedo Moskva
2-1
Rotor-2
Wed 25 Apr
Saturn Moskva
14:00
Metallurg Lipetsk
Team / Points
1 FC Ararat Moscow FCA 45
2 FC Spartak Ryazan FSR 32
3 Torpedo Moskva TOR 29
4 Zorkiy ZOR 28
5 Energomash ENE 28
6 Strogino STR 28
7 Metallurg Lipetsk MET 26
 
8 Dinamo Bryansk DIN 25
9 Saturn Moskva SAT 23
10 Sokol Saratov SOK 22
11 Khimik Novomoskovsk KHI 16
12 Kaluga KAL 15
13 Zenit Penza ZEN 11
14 Rotor-2 ROT 4
Group 2
Sat 18 Nov
Biolog Novokubansk
1-1
Spartak Nalchik
Alaniya
1-1
Chernomorets
Sun 19 Nov
Kuban Krasnodar
3-0
Druzhba
Torpedo Armavir
3-1
Anzhi II
Tue 13 Mar
Akademiya Futbola
14:00
Mashuk-KMV
Wed 14 Mar
FK Legion Dynamo
14:00
Angusht
Wed 18 Apr
Dinamo Stavropol
14:00
FC Krasnodar II
Chayka
14:00
SKA Rostov
Team / Points
1 Torpedo Armavir TOR 48
2 Afips AFI 47
3 FC Krasnodar II FCK 35
4 Chernomorets Novorossisk CHE 31
5 Chayka CHA 30
6 FK Legion Dynamo LEG 28
7 Biolog Novokubansk BIO 28
8 SKA Rostov SKA 27
9 Spartak Nalchik NAL 26
 
10 Druzhba DMA 23
11 Akademiya Futbola AKA 22
12 Angusht ANG 20
13 Mashuk-KMV MAS 16
14 Alaniya Vladikavkaz ALA 16
15 Anzhi II ANZ 15
16 Kuban Krasnodar II KUB 9
17 Dinamo Stavropol DIN 6
Group 3
Fri 03 Nov
Lada Tolyatti
0-4
Mordovia Saransk
Sat 04 Nov
FC Chelyabinsk
-
Dinamo Kirov
Anzhi-Junior
0-0
Orenburg II
Neftekhimik
2-3
KamAZ
NoSta
5-0
Krylya Sovetov II
Syzran-2003
0-2
Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk
1-0
Ural II
Team / Points
1 Mordovia Saransk MOR 39
2 Volga Ulyanovsk VOL 34
3 Zenit Izhevsk ZEN 31
4 Syzran-2003 SYZ 30
5 NoSta NOS 27
6 KamAZ KAM 26
7 FC Chelyabinsk FCC 24
 
8 Neftekhimik NEF 23
9 Anzhi-Junior Zelenodoslk ZEL 16
10 Lada Tolyatti LAD 13
11 Orenburg II ORE 10
12 Krylya Sovetov II KSS 8
13 Ural II URA 4
14 Dinamo Kirov DIN 0
Group 4
Fri 10 Nov
Znamya
0-6
Torpedo Vladimir
Sat 11 Nov
Dynamo Petersburg
2-1
Murom
Spartak Kostroma
0-0
Luki-Energiya
Veles
4-0
Kolomna
Dolgie Prudy
4-0
Pskov 747
Thu 01 Mar
Dnepr Smolensk
14:00
Tekstilshchik
Fri 30 Mar
Kazanka
14:00
Chertanovo
Team / Points
1 Chertanovo CHE 38
2 Kazanka FKL 35
3 Tekstilshchik TEK 33
4 Veles VEL 30
5 Torpedo Vladimir TOR 28
6 Spartak Kostroma SPA 28
7 Dolgie Prudy FCD 27
 
8 Murom MUR 27
9 Pskov 747 PSK 25
10 Luki-Energiya LUK 16
11 Dnepr Smolensk DNE 15
12 Dynamo St Petersburg II DST 14
13 Kolomna KOL 7
14 Znamya ZNA 3
Group 5
Wed 30 Aug
Smena Komsomolsk
1-0
Sakhalin
Fri 04 May
Dinamo Barnaul
14:00
Zenit Irkutsk
FC Irtysh Omsk
14:00
FK Chita
Team / Points
1 Zenit Irkutsk FKZ 10
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 9
3 Dinamo Barnaul DIN 9
 
4 Smena Komsomolsk SME 8
5 FK Chita FCC 3
6 FC Irtysh Omsk IRT 1
Premier League Russia U21
Fri 08 Dec
Ural Sub 21
0-1
Arsenal Tula
Rubin Kazan
5-0
Khabarovsk
Dynamo Moscú
2-0
Anzhi Sub 21
Sat 09 Dec
Spartak Moskva
1-1
CSKA Moskva
Sun 10 Dec
Amkar Perm Sub 21
0-1
Krasnodar Sub 21
Rostov Sub 21
3-0
Ufa Sub 21
Terek Grozny
2-5
Zenit Sub 21
Mon 11 Dec
Tosno Sub 21
1-2
Lokomotiv Moskva
Team / Points
1 Krasnodar Sub 21 KRA 46
2 CSKA Moskva Sub 21 CSK 43
3 Dynamo Moscú Sub 21 DYN 42
4 Zenit Sub 21 ZEN 31
5 Rubin Kazan Sub 21 RUB 31
6 Lokomotiv Moskva Sub 21 LOK 31
7 Rostov Sub 21 ROS 30
8 Ufa Sub 21 UFA 29
 
9 Spartak Moskva Sub 21 SPA 28
10 Anzhi Sub 21 ANZ 25
11 Amkar Perm Sub 21 AMK 23
12 Tosno Sub 21 TOS 22
13 SKA Khabarovsk Sub 21 SKA 21
14 Arsenal Tula Sub 21 ARS 21
15 Terek Grozny Sub 21 TER 14
16 Ural Sub 21 URA 8
Premier League »
Sat 20 Jan
16:00
Arsenal
16:00
Crystal Palace
Sat 20 Jan
13:30
Brighton Hove Alb.
13:30
Chelsea
Sat 20 Jan
16:00
Burnley
16:00
Man. Utd
Sat 20 Jan
16:00
Everton
16:00
West Bromwich Albion
Sat 20 Jan
16:00
Leicester
16:00
Watford
Sat 20 Jan
18:30
Man. City
18:30
Newcastle
Sat 20 Jan
16:00
Stoke City
16:00
Huddersfield Town
Sat 20 Jan
16:00
West Ham
16:00
AFC Bournemouth
La Liga »
Sat 20 Jan
13:00
Espanyol
13:00
Sevilla
Sat 20 Jan
20:45
Las Palmas
20:45
Valencia
Sat 20 Jan
18:30
Villarreal
18:30
Levante
Sat 20 Jan
16:15
Atlético
16:15
Girona
Bundesliga »
Sat 20 Jan
15:30
SC Freiburg
15:30
RB Leipzig
Sat 20 Jan
18:30
Hamburger SV
18:30
Köln
Sat 20 Jan
15:30
Wolfsburg
15:30
Eintracht Frankfurt
Sat 20 Jan
15:30
Hoffenheim
15:30
B. Leverkusen
Sat 20 Jan
15:30
Borussia
15:30
FC Augsburg
Sat 20 Jan
15:30
Mainz 05
15:30
Stuttgart
Ligue 1 »
Sat 20 Jan
20:00
Amiens SC
20:00
Guingamp
Sat 20 Jan
20:00
Montpellier
20:00
Toulouse
Sat 20 Jan
17:00
Nantes
17:00
Girondins Bordeaux
Sat 20 Jan
20:00
Rennes
20:00
Angers SCO
Sat 20 Jan
20:00
Strasbourg
20:00
Dijon FCO
Sat 20 Jan
20:00
Troyes
20:00
Lille
Liga MX Clausura »
Sat 20 Jan
02:00 finished
Puebla
2 - 0
Veracruz INFO
Sat 20 Jan
04:00 finished
Atlas Guadalajara
1 - 3
Toluca INFO
Eredivisie »
Sat 20 Jan
18:30
Roda JC
18:30
Twente 1965
Sat 20 Jan
19:45
PEC Zwolle
19:45
NAC Breda
Sat 20 Jan
19:45
ADO Den Haag
19:45
VVV Venlo
Sat 20 Jan
20:45
Vitesse
20:45
Heerenveen
Portuguese Primeira Liga »
Sat 20 Jan
17:00
Marítimo
17:00
Belenenses
Sat 20 Jan
21:30
Portimonense
21:30
Sporting Braga
Sat 20 Jan
19:15
Benfica
19:15
Chaves
Championship »
Sat 20 Jan
16:00
Aston Villa
16:00
Barnsley
Sat 20 Jan
16:00
Bolton Wanderers
16:00
Ipswich Town
Sat 20 Jan
16:00
Fulham
16:00
Burton Albion
Sat 20 Jan
16:00
Leeds United
16:00
Millwall
Sat 20 Jan
16:00
Norwich City
16:00
Sheffield United
Sat 20 Jan
16:00
Preston North End
16:00
Birmingham City
Sat 20 Jan
16:00
Queens Park Range.
16:00
Middlesbrough
Sat 20 Jan
16:00
Reading
16:00
Brentford
Sat 20 Jan
18:30
Sheffield
18:30
Cardiff City
Sat 20 Jan
16:00
Sunderland
16:00
Hull City
Sat 20 Jan
16:00
Wolverhampton
16:00
Nottingham Forest
Segunda Division »
Sat 20 Jan
16:00
Real Valladolid
16:00
Sevilla At.
Sat 20 Jan
20:00
Lorca
20:00
Huesca
Sat 20 Jan
18:00
Real Oviedo
18:00
Almería
Sat 20 Jan
20:30
Lugo
20:30
Real Sporting
Sat 20 Jan
18:00
Córdoba
18:00
Albacete
Greek Super League »
Sat 20 Jan
18:30
Larissa FC
18:30
AEK Athens
Sat 20 Jan
16:15
Panathinaikos
16:15
Kerkyra
Sat 20 Jan
14:00
Platanias
14:00
Levadiakos
Turkish Süper Lig »
Sat 20 Jan
14:00
Osmanlıspor
14:00
Yeni Malatyaspor
Sat 20 Jan
11:30
Karabukspor
11:30
Genclerbirligi SK
Sat 20 Jan
17:00
Fenerbahçe
17:00
Goztepe
Copa Argentina »
Sat 20 Jan
22:00
Huracán Heras
22:00
Dep. Maipú
Sat 20 Jan
01:30 finished
Unión Villa Krau.
2 - 0
Sportivo Desamparados INFO
Sat 20 Jan
01:30 finished
Rivadavia Lincoln
1 - 0
Alvarado INFO
Sat 20 Jan
01:30 finished
Cipolletti
1 - 0
Dep. Roca INFO
Sat 20 Jan
01:30 finished
Independiente
1 - 0
Ferro Carril Oeste INFO
Sat 20 Jan
01:00 finished
San Lorenzo Alem
0 - 1
Central Córdoba SdE INFO
Sat 20 Jan
01:00 finished
Sportivo Belgrano
2 - 1
Estudiantes Río Cuarto INFO
Sat 20 Jan
21:00
Sportivo Patria
21:00
Crucero del Norte
Sat 20 Jan
23:00
Chaco For Ever
23:00
Sarm. Resistencia
Sat 20 Jan
01:00 finished
Douglas Haig
0 - 0
Defensores Belgrano V. Rama INFO
Sat 20 Jan
00:30 finished
Sportivo Parejas
1 - 4
Unión Sunchales INFO
Sat 20 Jan
01:00 finished
Def.
1 - 2
Gimnasia Concepción INFO
Friendly »
Sat 20 Jan
14:00
Sirius
14:00
GIF Sundsvall
Sat 20 Jan
13:00
IFK Göteborg
13:00
Aalborg BK
Sat 20 Jan
13:00
Malmö
13:00
Fremad Amager
Sat 20 Jan
14:00
Brommapojkarna
14:00
Hammarby IF
Sat 20 Jan
11:30
Rosenborg BK
11:30
Byåsen
Sat 20 Jan
12:00
AGF Aarhus
12:00
Vendsyssel
Sat 20 Jan
14:00
KS Górnik Zabrze
14:00
Austria Wien
Sat 20 Jan
12:00
Randers
12:00
Vejle BK
Sat 20 Jan
13:30
FC Helsingør
13:30
Falkenbergs
Sat 20 Jan
13:00
Nordsjaelland
13:00
Lyngby BK
Sat 20 Jan
14:00
IK Frej
14:00
AIK Solna
Sat 20 Jan
15:00
Thun
15:00
Breitenrain
Sat 20 Jan
16:00
Hajduk Split
16:00
Zurich
Sat 20 Jan
16:00
Sturm Graz
16:00
Basel
Sat 20 Jan
11:00
Zlin
11:00
SFC Opava
Sat 20 Jan
11:00
Slovácko
11:00
Vitkovice
Sat 20 Jan
11:00
Vlašim
11:00
Teplice
Sat 20 Jan
15:30
LASK Linz
15:30
Yanbian
Sat 20 Jan
12:00
Žilina
12:00
Baník Ostrava
Sat 20 Jan
15:00
Zbrojovka Brno
15:00
Nitra
Sat 20 Jan
14:00
DAC
14:00
Sigma Olomouc
Sat 20 Jan
14:00
Energie Cottbus
14:00
Dukla Praha
Sat 20 Jan
11:00
Karviná
11:00
Piast Gliwice
Sat 20 Jan
15:00
Slavia Praha
15:00
Viktoria Žižkov
Sat 20 Jan
15:00
Elfsborg
15:00
Sarpsborg 08
Sat 20 Jan
16:00
Salzburg
16:00
Viktoria Plzeň
Sat 20 Jan
16:00
Mattersburg
16:00
Aarau
Sat 20 Jan
11:30
Szombathelyi
11:30
Tatran Prešov
Sat 20 Jan
15:00
Dinamo Kiev
15:00
Haugesund
Sat 20 Jan
11:00
Trenčín
11:00
Nove Mesto Nad Vahom
Sat 20 Jan
12:30
Zlaté Moravce
12:30
Slovan Duslo Šaľa
Sat 20 Jan
Deportivo Santaní
-
Libertad Asunción
Serie B »
Sat 20 Jan
15:00
Perugia
15:00
Virtus Entella

Follow BeSoccer on Facebook