We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Swedish Allsvenskan
Sat 14 Oct
Halmstads
1-2
IFK Göteborg
Östersunds FK
3-0
Orebro SK
Häcken
3-0
AFC Eskilstuna
Sun 15 Oct
AIK Solna
2-0
Jönköpings
Sirius
2-0
Djurgårdens
Elfsborg
2-1
GIF Sundsvall
Mon 16 Oct
Norrköping
1-3
Malmö
Kalmar
2-0
Hammarby IF
Team / Points
1 Malmö MFF 60
2 AIK Solna AIK 50
3 Djurgårdens DJU 48
4 Häcken HÄC 45
5 Östersunds FK OST 43
6 Norrköping NOR 43
7 IFK Göteborg GÖT 37
8 Sirius SIR 36
 
9 Orebro SK ORE 36
10 Elfsborg ELF 35
11 Hammarby IF HIF 34
12 Kalmar KAL 32
13 GIF Sundsvall GIF 27
14 Jönköpings Södra JON 25
15 AFC Eskilstuna AFC 19
16 Halmstads HAL 17
Superettan
Sat 14 Oct
Norrby
2-0
Degerfors
Dalkurd FF
1-2
Osters IF
IK Frej
1-0
Varberg
Sun 15 Oct
Åtvidabergs
3-2
GAIS
Falkenbergs
1-1
Trelleborgs FF
Mon 16 Oct
Örgryte
1-1
Gefle
Helsingborgs
1-2
Varnamo
Tue 17 Oct
Syrianska FC
0-2
Brommapojkarna
Team / Points
1 Brommapojkarna BRO 55
2 Dalkurd FF DAL 54
3 Trelleborgs FF TRE 47
4 Osters IF OIF 43
5 Falkenbergs FAL 41
6 Helsingborgs HEL 41
7 Degerfors DEG 39
8 Varnamo IFK 38
 
9 Örgryte ORG 35
10 Norrby NOR 34
11 Varberg VAR 32
12 Gefle GEF 32
13 GAIS GAI 31
14 IK Frej IKF 28
15 Syrianska FC SYR 24
16 Åtvidabergs ATV 23
Group 1
Sat 14 Oct
Akropolis
2-0
Västerås SK
Sun 15 Oct
IFK Luleå
0-2
IK Brage
Umeå
0-0
Carlstad United
Arameiska
1-6
Nykoping
Sollentuna
3-3
Team Thoren
Sandvikens IF
1-0
Vasalunds IF
Enskede
3-0
Assyriska
Team / Points
1 IK Brage IKB 57
2 Akropolis AKR 50
3 Västerås SK VAS 39
4 Umeå UME 36
5 Carlstad United CAR 33
6 Nykoping NYK 32
7 Arameiska / Syrianska ASI 32
 
8 Assyriska ASS 32
9 Team Thoren THO 31
10 Sollentuna SOL 29
11 Sandvikens IF SAN 28
12 Vasalunds IF VAS 22
13 Enskede ENS 20
14 IFK Luleå IFK 13
Group 2
Sat 14 Oct
Oskarshamns AIK
3-4
Karlskrona
Assyriska BK
2-0
Ängelholm
Sun 15 Oct
Rosengård
1-5
Ljungskile
Landskrona
2-0
Utsiktens BK
IK Oddevold
1-0
Skovde AIK
Kristianstad FF
0-3
Mjällby
Husqvarna
4-1
Qviding FIF
Team / Points
1 Landskrona LAN 55
2 Mjällby MJÄ 46
3 Utsiktens BK UTS 42
4 Oskarshamns AIK OSK 35
5 Karlskrona KAR 34
6 Ljungskile LJU 33
7 Kristianstad FF KRI 32
 
8 Ängelholm ANG 32
9 IK Oddevold IKO 31
10 Husqvarna HFF 29
11 Assyriska BK ASS 27
12 Skovde AIK SKO 25
13 Qviding FIF QVI 20
14 Rosengård ROS 11
Group 1
Sun 15 Oct
Vänersborgs IF
1-2
Lerum
FBK Karlstad
2-2
Lidköping
Grebbestad
1-0
Skoftebyn
Uddevalla
4-1
Stenungsund
Trollhattan FC
2-2
Gauthiod
Nordvärmland
1-2
Karlstad BK
Vårgårda
0-1
Vänersborgs FK
Team / Points
1 Grebbestad GRE 59
2 Trollhattan FC TRO 58
3 Karlstad BK KAR 58
4 Gauthiod GAU 56
5 Vänersborgs FK VFK 41
6 Uddevalla UDD 39
7 FBK Karlstad FBK 35
 
8 Vårgårda VAG 32
9 Nordvärmland NOR 28
10 Skoftebyn SKO 26
11 Stenungsund STE 25
12 Vänersborgs IF VAN 24
13 Lidköping LID 22
14 Lerum LIS 13
Group 2
Sun 15 Oct
BK Forward
2-0
Sundbyberg
Aspudden-Tellus
1-1
Eskilstuna City
Syrianska IF
0-3
Strömsberg
Habo
2-4
Karlslund
Gamla Upsala
4-2
Norrtälje
Karlberg
2-2
Lidingö
Gute
0-3
Skiljebo
Team / Points
1 BK Forward BKF 68
2 Karlslund KAR 65
3 Skiljebo SKI 54
4 Gute GUT 49
5 Karlberg KAL 36
6 Lidingö LID 35
7 Eskilstuna City ESK 31
 
8 Sundbyberg SUN 29
9 Aspudden-Tellus ASP 29
10 Gamla Upsala GAM 28
11 Strömsberg STR 28
12 Norrtälje NOR 27
13 Habo HAB 24
14 Syrianska IF SYR 10
Group 3
Sat 14 Oct
Boden
2-3
Täfteå
Söderhamn
1-4
Morön
Valbo
1-1
Piteå
IFK Timra
6-0
Anundsjö
Härnösand
0-1
Bollnas
Skellefteå
2-1
IFK Östersund
Gällivare
1-3
Hudiksvall
Team / Points
1 Skellefteå SKE 63
2 IFK Timra IFK 55
3 Hudiksvall HUD 50
4 Piteå PIT 46
5 IFK Östersund OST 38
6 Härnösand HAR 34
7 Boden BOD 34
 
8 Valbo VAL 34
9 Morön MOR 34
10 Täfteå TAF 31
11 Bollnas BGF 26
12 Gällivare Malmbergets GAL 21
13 Söderhamn SOD 17
14 Anundsjö ANU 16
Group 4
Sat 14 Oct
Värmdö
0-2
Linköping City
Värmbols
5-6
Boo FK
Sylvia
1-1
Örebro Syrianska
Motala
0-2
Rynninge
Kumla
2-2
Sleipner
Assyriska IF
0-2
Huddinge
Södertälje
0-6
Haninge
Team / Points
1 Linköping City LIN 67
2 Rynninge RYN 58
3 Sleipner SLE 55
4 Haninge HAN 42
5 Motala MOT 39
6 Sylvia SYL 38
7 Värmdö VAR 32
 
8 Örebro Syrianska ORE 29
9 Värmbols VAR 28
10 Södertälje SOD 27
11 Boo FK BFF 26
12 Huddinge HUD 25
13 Assyriska IF ASS 24
14 Kumla KUM 20
Group 5
Sat 14 Oct
Vinbergs
4-1
Assyriska Turab
Torslanda IK
0-0
Halmia
Eskilsminne
1-2
Tvååker
Höganäs
0-4
Hittarp
Dalstorps
1-2
Varbergs GIF
Tenhult
1-1
Sävedalen
Lindome
6-2
Ullared
Team / Points
1 Tvååker TVA 53
2 Eskilsminne ESK 51
3 Sävedalen SAV 51
4 Dalstorps DAL 49
5 Vinbergs VIN 45
6 Hittarp HIT 38
7 Halmia ISH 37
 
8 Lindome LIN 36
9 Assyriska Turab AST 33
10 Torslanda IK TIK 31
11 Ullared ULL 25
12 Varbergs GIF VAR 22
13 Tenhult TEN 22
14 Höganäs HGA 21
Group 6
Sat 14 Oct
IFK Hässleholm
2-3
Kvarnby
Lund
3-1
Berga
IFK Malmö
3-0
Räppe
Nybro
1-0
Asarum
Vimmerby
1-3
Prespa Birlik
Lindsdal
0-3
Torns
Österlen
0-2
Hässleholms IF
Team / Points
1 Torns TOR 58
2 Lund LBK 54
3 Hässleholms IF HAS 54
4 Berga BER 47
5 Prespa Birlik PRE 45
6 IFK Malmö MAL 38
7 Österlen OST 36
 
8 Lindsdal LIN 30
9 Räppe RAP 30
10 Kvarnby KVA 26
11 IFK Hässleholm IFK 25
12 Asarum ASA 24
13 Nybro NYB 23
14 Vimmerby VIM 20
UCL Group 1 »
Wed 18 Oct
20:45 Playing 81'
CSKA Moskva
0 - 1
Basel
Wed 18 Oct
20:45 Playing 78'
Benfica
0 - 1
Man. Utd
UCL Group 2 »
Wed 18 Oct
20:45 Playing 80'
Anderlecht
0 - 3
PSG
Wed 18 Oct
20:45 Playing 80'
Bayern München
3 - 0
Celtic
UCL Group 3 »
Wed 18 Oct
18:00 finished
Qarabağ
0 - 0
Atlético INFO
Wed 18 Oct
20:45 Playing 80'
Chelsea
3 - 3
Roma
UCL Group 4 »
Wed 18 Oct
20:45 Playing 80'
Barcelona
3 - 0
Olympiakos Piraeus
Wed 18 Oct
20:45 Playing 78'
Juventus
1 - 1
Sporting CP
Brazilian Série A »
Liga MX Apertura »
Wed 18 Oct
04:30 finished
Atlas Guadalajara
0 - 1
Morelia INFO Videos
Wed 18 Oct
02:00 finished
Lobos BUAP
1 - 2
Tijuana INFO Videos
Wed 18 Oct
03:00 finished
Querétaro
1 - 2
Cruz Azul INFO Videos
Wed 18 Oct
03:45 finished
Tigres UANL
1 - 0
Veracruz INFO Videos
Wed 18 Oct
04:00 finished
Pumas UNAM
2 - 0
León INFO Videos
Uefa Youth League »
Wed 18 Oct
14:00 finished
Esbjerg Sub 19
2 - 1
KaPa Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
13:00 finished
Dynamo Kyiv Sub-19
0 - 3
Internazionale Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
17:00 finished
Budapest Honved
1 - 0
Sutjeska Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
16:00 finished
Krasnodar
9 - 0
Kairat Sub19 INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Lokomotiva Zagreb
2 - 2
Dinamo Bucureşti Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
17:00 finished
Maccabi Haifa
0 - 1
Brodarac Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
18:30 finished
Molde FK Sub 19
(5)2-1(4)
UC Dublin Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
18:00 finished
Saburtalo Sub-19
1 - 1
Bursaspor Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
17:00 finished
Sparta Praha
3 - 1
F91 Dudelange Sub 19 INFO
Wed 18 Oct
18:00 finished
Vllaznia Shkodër
2 - 4
Zimbru Sub-19 INFO
Wed 18 Oct
18:00 finished
Željezničar
3 - 2
Ludogorets U19 INFO
Uefa Youth League Group 1 »
Wed 18 Oct
13:00 finished
CSKA Moskva U19
2 - 3
Basel U19 INFO
Wed 18 Oct
14:00 finished
Benfica Sub-19
2 - 2
Man. United U19 INFO
Uefa Youth League Group 2 »
Wed 18 Oct
16:00 finished
Anderlecht Sub19
0 - 2
PSG U19 INFO
Wed 18 Oct
16:00 finished
Bayern München
6 - 2
Celtic U19 INFO Videos
Uefa Youth League Group 3 »
Wed 18 Oct
12:00 finished
Qarabağ Sub 19
1 - 5
Atlético U19 INFO
Wed 18 Oct
14:00 finished
Chelsea Sub19
0 - 2
Roma Sub19 INFO Videos
Uefa Youth League Group 4 »
Wed 18 Oct
16:00 finished
Barcelona U19
5 - 0
Olympiakos U19 INFO
Wed 18 Oct
16:00 finished
Juventus U19
1 - 4
Sporting CP Sub-19 INFO
Copa Chile »
Friendly »
Wed 18 Oct
16:00 finished
Grasshopper
0 - 0
Aarau INFO
Wed 18 Oct
19:00 finished
Langreo
0 - 2
Real Oviedo INFO
Série B Brazil »
Wed 18 Oct
00:30 finished
Ceará
1 - 0
Paraná INFO Videos
Wed 18 Oct
00:30 finished
Santa Cruz Recife
2 - 2
Oeste INFO Videos
Wed 18 Oct
00:30 finished
Criciuma EC
0 - 1
Vila Nova INFO Videos
Wed 18 Oct
01:30 finished
Goiás EC
1 - 0
EC Juventude INFO Videos
Wed 18 Oct
00:30 finished
Brasil de Pelotas
0 - 0
América Mineiro INFO Videos
Wed 18 Oct
01:30 finished
Luverdense
1 - 1
Paysandu Belém INFO Videos
Wed 18 Oct
01:30 finished
CRB
2 - 2
Náutico Recife INFO Videos
Primera B Clausura »
Wed 18 Oct
22:00 Playing 23'
Barranquilla
0 - 0
Orsomarso SC
Premier League »
Wed 18 Oct
18:45 finished
Dnepr Mogilev
1 - 2
Isloch INFO
NASL - Autumn »
Wed 18 Oct
23:00
Francisco Deltas
23:00
Miami FC
Clausura LFPB »
Wed 18 Oct
21:00 Playing 65'
Guabirá Santa Cr.
1 - 1
Universitario de Sucre
Coppa Lega Pro »
Wed 18 Oct
20:00 Over-Time
AlbinoLeffe
1 - 0
AC Monza
Wed 18 Oct
18:00 finished
Ravenna Calcio
0 - 2
Reggiana INFO
Wed 18 Oct
16:30 finished
Pisa
0 - 1
Pontedera INFO
Wed 18 Oct
18:30 finished
AS Gubbio 1910
1 - 3
SS Sambenedettese Calcio INFO
South African First Division »
Wed 18 Oct
19:30 finished
AmaZulu
2 - 3
Polokwane City INFO
Wed 18 Oct
19:30 finished
Baroka
1 - 1
Golden Arrows INFO
Wed 18 Oct
19:30 finished
Orlando Pirates
1 - 1
Platinum Stars INFO
Wed 18 Oct
19:30 finished
Free State Stars
2 - 0
Ajax Cape Town INFO
Wed 18 Oct
19:30 finished
Chippa United
0 - 0
Maritzburg United INFO
Cup Croatia »
Wed 18 Oct
18:00 finished
Varteks Varazdin
1 - 2
HNK Cibalia Vinkovci INFO
AFC Champions »
Wed 18 Oct
12:30 finished
Urawa Reds
1 - 0
Shanghai SIPG INFO Videos
Umaglesi Liga »
Wed 18 Oct
13:00 finished
Samtredia
3 - 0
Dinamo Batumi INFO
Wed 18 Oct
17:00 finished
Shukura
0 - 1
Chikhura INFO
Premier de Ascenso - Apertura Group 2 »
Torneo Transición Segunda Chile »
Wed 18 Oct
21:30
Recoleta
21:30
Colchagua
Primera B Metro. »
Wed 18 Oct
20:30 finished
Estudiantes
4 - 0
CA San Miguel INFO
Wed 18 Oct
20:30 finished
Def. Belgrano
1 - 0
Colegiales INFO
Wed 18 Oct
20:30 finished
Fénix Bs As
3 - 1
Villa San Carlos INFO
Wed 18 Oct
01:05 finished
Platense
0 - 1
UAI Urquiza INFO
Wed 18 Oct
20:30 Playing 90'
Sacachispas
1 - 0
San Telmo
Wed 18 Oct
20:35 Playing 88'
Tristán Suárez
3 - 0
Almirante Brown
Clausura Venezuela »
Wed 18 Oct
21:00 Playing 57'
Deportivo Zulia
1 - 0
Caracas
Wed 18 Oct
21:30 Playing 38'
Deportivo Lara
1 - 1
FC Estudiantes de Mérida
Wed 18 Oct
21:00 Playing 57'
Atlético Socopó
0 - 0
Mineros de Guayana
Wed 18 Oct
23:00
Dep. Táchira
23:00
Metropolitanos
Serie D Group 1 »
Wed 18 Oct
15:00 finished
Arconatese
1 - 2
Borgosesia Calcio INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
ASD Bra
3 - 1
ASD OltrepòVoghera INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Derthona
1 - 0
Seregno INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Caronnese
1 - 0
Pavia INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Como
1 - 1
Chieri INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Folgore Caratese
1 - 1
Casale INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Gozzano
1 - 0
Varese INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Olginatese
1 - 0
Inveruno INFO
Wed 18 Oct
18:00 finished
AC Pro Sesto
2 - 0
Castellazzo INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Varesina
3 - 1
Borgaro INFO
Serie D Group 2 »
Wed 18 Oct
15:00 finished
Bustese Roncalli
1 - 2
Darfo Boario INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Caravaggio
3 - 2
Grumellese INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Ciserano
1 - 4
Rezzato INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Lumezzane
2 - 1
Romanese INFO
Wed 18 Oct
18:00 finished
Pergolettese
1 - 0
Polisportiva Ciliverghe INFO
Wed 18 Oct
20:00
Pontisola
20:00
Crema 1908
Wed 18 Oct
15:00 finished
Scanzorosciate
1 - 2
Calcio Lecco 1912 INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Trento Calcio 1921
0 - 2
Levico Terme INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Virtus Bergamo
0 - 1
Pro Patria INFO
Serie D Group 4 »
Wed 18 Oct
15:00 finished
Fiorenzuola
1 - 0
Sammaurese INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Pianese
0 - 1
Sangiovannese INFO
Wed 18 Oct
15:00 finished
Rimini
5 - 2
Vigor Carpaneto INFO

Follow BeSoccer on Facebook