We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
599

All leagues and competitions in Spain

La Liga
Fri 28 Apr
Villarreal
3-1
Sporting
Sat 29 Apr
R. Sociedad
2-1
Granada
Real Madrid
2-1
Valencia
Las Palmas
0-5
Atlético
Espanyol
0-3
Barcelona
Sun 30 Apr
Osasuna
2-2
Deportivo
Real Betis
1-4
Alavés
Eibar
2-0
Leganés
Celta
0-3
Athletic
Mon 01 May
Málaga
21:00
Sevilla
Team / Points
1 Barcelona FCB 81
2 Real Madrid RMA 81
3 Atlético ATM 71
4 Sevilla SEV 68
5 Villarreal VIL 63
6 Athletic ATH 62
7 R. Sociedad RSO 61
8 Eibar EIB 54
9 Espanyol ESP 50
10 Alavés ALA 48
 
11 Celta CEL 44
12 Valencia VCF 40
13 Málaga MAL 39
14 Las Palmas UDL 39
15 Real Betis BET 37
16 Deportivo DEP 32
17 Leganés LEG 30
18 Sporting SPO 24
19 Granada GRA 20
20 Osasuna OSA 19
Segunda Division
Fri 28 Apr
Elche
2-3
Almería
Sat 29 Apr
UCAM Murcia
1-0
Tenerife
Real Valladolid
1-1
Numancia
Levante
1-0
Real Oviedo
Zaragoza
1-2
Getafe
Sun 30 Apr
Alcorcón
0-2
Cádiz
Lugo
1-2
Girona
Córdoba
1-1
Mirandés
Sevilla At.
2-3
Mallorca
Mon 01 May
Huesca
17:00
Rayo Vallecano
Gimnàstic
19:00
Reus Deportiu
Team / Points
1 Levante LEV 77
2 Girona GIR 65
3 Getafe GET 58
4 Cádiz CAD 57
5 Tenerife CDT 55
6 Real Oviedo ROV 53
7 Huesca HUE 52
8 Real Valladolid VAD 50
9 Lugo LUG 48
10 Sevilla At. SEV 46
11 Zaragoza ZAR 46
 
12 Numancia NUM 45
13 UCAM Murcia UCA 44
14 Rayo Vallecano RAY 43
15 Reus Deportiu REU 42
16 Almería ALM 42
17 Elche ELC 42
18 Córdoba CCF 42
19 Gimnàstic Tarragona GIM 41
20 Alcorcón ALC 37
21 Mallorca MLL 36
22 Mirandés MIR 33
Group 1
Sat 29 Apr
Coruxo
0-2
Racing Ferrol
Mutilvera
0-0
Izarra
Sun 30 Apr
Arandina
3-3
Celta B
Boiro
1-1
Pontevedra
Somozas
1-2
Burgos
Cultural Leonesa
3-1
Lealtad
Ponferradina
2-1
Valladolid B
Tudelano
1-2
Osasuna B
Guijuelo
1-0
Racing
Caudal Deportivo
2-0
Palencia Balompié
Team / Points
1 Cultural Leonesa CUL 80
2 Racing RAC 80
3 Celta B CEL 78
4 Pontevedra PON 57
5 Ponferradina PON 54
6 Valladolid B VAL 51
7 Racing Ferrol RCF 51
8 Guijuelo CDG 47
9 Coruxo COX 46
10 Izarra IZA 46
 
11 Tudelano TUD 45
12 Lealtad Villaviciosa LEA 45
13 Osasuna B CAO 44
14 Caudal Deportivo CAU 42
15 Burgos BUR 42
16 Mutilvera UDM 40
17 Boiro BOI 39
18 CD Palencia Balompié CDP 35
19 Arandina ACF 32
20 Somozas SOM 24
Group 2
Sat 29 Apr
Bilbao Ath.
1-0
Fuenlabrada
SD Zamudio
1-3
Rayo Majadahonda
Arenas de Getxo
2-1
Amorebieta
Sun 30 Apr
Sanse
1-0
R. Sociedad B
Socuéllamos
0-1
Toledo
Mensajero
1-2
Albacete
Barakaldo
1-2
Leioa
Navalcarnero
2-0
RM Castilla
Sestao River
2-1
SD Gernika
UD Logroñés
1-0
Real Unión Irún
Team / Points
1 Albacete ALB 65
2 Toledo CDT 62
3 Fuenlabrada FUE 59
4 Leioa LEI 59
5 Rayo Majadahonda MAJ 57
6 Real Unión de Irún RUN 55
7 UD Logroñés UDL 53
8 Bilbao Ath. ATH 53
9 Arenas de Getxo ARE 52
10 RM Castilla RMC 50
 
11 R. Sociedad B RSO 49
12 Barakaldo BAR 47
13 SD Gernika GER 46
14 Amorebieta SDA 45
15 Navalcarnero NAV 44
16 Sanse SSR 43
17 Mensajero CDM 40
18 Sestao River SES 36
19 Socuéllamos UDS 35
20 SD Zamudio ZAM 22
Group 3
Sat 29 Apr
Barcelona B
2-0
AE Prat
Llagostera
0-1
Lleida Esportiu
Sabadell
0-0
L´Hospitalet
Sun 30 Apr
At. Baleares
0-1
Hércules
Mallorca B
2-1
Atl Saguntino
CF Gavá
2-1
Espanyol B
Eldense
1-3
At. Levante
Cornellà
2-0
CD Ebro
Valencia Mestalla
1-1
Badalona
Alcoyano
0-0
Villarreal B
Team / Points
1 Barcelona B FCB 76
2 Alcoyano ALC 66
3 Valencia Mestalla VAL 61
4 Badalona BAD 57
5 Villarreal B VIL 57
6 At. Baleares ATL 55
7 Lleida Esportiu LLE 54
8 Hércules HER 53
9 Atl Saguntino SAG 49
10 Cornellà COR 48
 
11 Mallorca B MLL 48
12 CD Ebro CDE 48
13 CF Gavá GAV 46
14 Llagostera LLA 44
15 Sabadell SAB 42
16 At. Levante LEV 38
17 Espanyol B RCD 36
18 L´Hospitalet HOS 35
19 AE Prat PRA 34
20 Eldense ELD 14
Group 4
Sat 29 Apr
La Roda
1-2
CD El Ejido 2012
Sun 30 Apr
UD Melilla
2-0
Linares Deportivo
Granada B
2-2
Recreativo
Mérida AD
3-0
Mancha Real
Lorca F.C.
1-1
Córdoba B
Cartagena
2-2
Jumilla
Real Jaén
1-2
Extremadura UD
Atlético
1-3
Real Murcia
Marbella
0-1
Villanovense
San Fernando CD
0-1
Linense
Team / Points
1 Lorca F.C. LOR 67
2 Cartagena CAR 64
3 Villanovense VIL 63
4 Real Murcia MUR 61
5 Mérida AD MAD 60
6 UD Melilla MEL 59
7 Marbella MAR 54
8 Granada B GRA 50
9 Linense BAL 48
10 Jumilla JUM 47
 
11 Córdoba B CRD 47
12 CD El Ejido 2012 CDE 45
13 Recreativo REC 43
14 Extremadura UD EXT 43
15 San Fernando CD SAN 43
16 Linares Deportivo LIN 42
17 Real Jaén RJA 36
18 Atlético Sanluqueño SAN 36
19 Mancha Real MAN 35
20 La Roda ROD 28
Group 1
Sun 30 Apr
Rápido de Bouzas
2-0
Silva Sd
Choco
2-2
Bergantiños CF
Deportivo B
4-1
CD Castro
Club Ordenes SD
0-2
Arosa
Ribadumia
0-1
Alondras CF
Barbadas
3-3
As Pontes
Negreira
3-3
Dubra
Villalonga FC
3-1
Barco
Céltiga CF
1-1
Racing Villalbés
Mon 01 May
CCD Cerceda
18:00
Compostela
Team / Points
1 Deportivo B DEP 75
2 Rápido de Bouzas BOU 70
3 CCD Cerceda CER 67
4 Bergantiños CF BER 64
5 Arosa ARO 63
6 Racing C. Villalbés RCV 61
7 Compostela COM 56
8 Villalonga FC VIL 53
9 Silva Sd SIL 53
10 Barbadas BAR 50
 
11 Negreira NEG 49
12 Choco CHO 48
13 Barco BAR 48
14 Alondras CF ALO 45
15 Céltiga CF CEL 44
16 Ribadumia RIB 42
17 CD Castro CDC 37
18 As Pontes ASP 28
19 Dubra DUB 18
20 Club Ordenes SD ORD 9
Group 2
Sun 30 Apr
Real Oviedo B
5-0
UC Ceares
CD Covadonga
2-3
CD Tuilla
Sporting B
3-0
Club Marino Luanco
Atletico Lugones
2-1
CD Colunga
Mosconia
4-1
Ud Llanera
Tineo
2-4
CD Praviano
Llanes
2-1
L´Entregu CF
Club Siero
1-0
Urraca CF
Langreo
3-0
Lenense
Real Avilés
1-3
Condal
Team / Points
1 Sporting B SPB 86
2 CD Tuilla TUI 81
3 Real Avilés AVI 79
4 Langreo UPL 78
5 Real Oviedo B ROB 72
6 Club Marino Luanco MAR 69
7 CD Covadonga COV 60
8 Condal CON 56
9 UC Ceares CEA 49
10 CD Colunga COL 48
 
11 Llanes LLA 45
12 Ud Llanera UDL 35
13 CD Praviano PRA 35
14 L´Entregu CF L'E 33
15 Mosconia MOS 32
16 Club Siero SIE 30
17 Tineo TIN 28
18 Urraca CF URR 27
19 Lenense LEN 27
20 Atletico de Lugones ATL 25
Group 3
Fri 28 Apr
CD Bezana
0-3
UM Escobedo
Sat 29 Apr
CF Vimenor
2-2
Selaya
Colindres
0-1
Tropezón
Atletico Albericia
1-1
Deportivo Rayo Ca.
Racing B
3-1
Castro
Sun 30 Apr
EMF Meruelo
1-2
Barreda Balompié
Gimnástica
0-0
Laredo
CD Cayón
1-0
Siete Villas
S.D. Textil Escudo
5-0
Cultural Deportiva
Revilla
1-4
Velarde Camargo
Team / Points
1 Gimnástica Torrelavega GIM 86
2 Tropezón TRO 78
3 CD Cayón CAY 68
4 Laredo LAR 68
5 Racing B RAC 64
6 Siete Villas SIE 61
7 Cultural Deportiva Guarnizo CUL 59
8 SD Barreda Balompié BAR 49
9 UM Escobedo ESC 45
10 Velarde Camargo VEL 45
 
11 Selaya SEL 44
12 CD Bezana BEZ 44
13 CF Vimenor MAR 43
14 S.D. Textil Escudo DTE 43
15 Castro CAS 42
16 Deportivo Rayo Cantabria RAY 39
17 Atletico Albericia ALB 38
18 Revilla REV 35
19 EMF Meruelo MER 25
20 Colindres COL 13
Group 4
Sat 29 Apr
Tolosa
2-1
CD Vitoria
CD Lagun Onak
0-3
Balmaseda FC
Real Sociedad C
0-1
Santutxu
Amurrio
1-2
CD Basconia
Santurtzi
1-2
SCD Durango
Club Bermeo
0-0
Portugalete
Zalla Union Club
1-2
SD Beasain
CD Getxo
1-2
Deusto
Sun 30 Apr
Alavés B
2-0
Pasaia KE
Sodupe
5-1
Aurrera Ondarroa
Team / Points
1 Alavés B ALA 71
2 Portugalete POR 66
3 CD Vitoria CDV 66
4 SCD Durango CDU 65
5 SD Beasain BEA 64
6 Club Bermeo CLU 53
7 Deusto DEU 52
8 Santurtzi SNT 49
9 Balmaseda FC BFC 48
10 CD Basconia BAS 48
 
11 Sodupe SOD 47
12 CD Lagun Onak LON 44
13 Amurrio AMU 44
14 CD Getxo CDG 42
15 Real Sociedad C BER 41
16 Tolosa TOL 39
17 Aurrera Ondarroa AUR 37
18 Santutxu SFC 37
19 Zalla Union Club ZAL 30
20 Pasaia KE PAS 26

Follow BeSoccer on Facebook