We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Norwegian Eliteserien
Sat 29 Apr
SK Brann Bergen
1-1
Viking Stavanger
Sun 30 Apr
Kristiansund BK
2-0
Stromsgodset IF
Sogndal
0-1
Lillestrom SK
Stabaek IF
1-2
Haugesund
Sandefjord Fotball
3-3
Molde FK
Aalesunds FK
3-1
Tromsø IL
Odd Grenland
2-1
Valerenga IF Oslo
Mon 01 May
Sarpsborg 08
19:00
Rosenborg BK
Team / Points
1 Rosenborg BK RBK 13
2 Sarpsborg 08 S08 12
3 Stabaek IF SBI 12
4 SK Brann Bergen BBS 11
5 Molde FK MFK 11
6 Haugesund HAU 10
7 Odd Grenland ODD 9
8 Aalesunds FK AFK 8
 
9 Stromsgodset IF STR 8
10 Sandefjord Fotball SDF 7
11 Tromsø IL TRO 7
12 Valerenga IF Oslo VIF 6
13 Lillestrom SK LSK 6
14 Kristiansund BK KRI 6
15 Viking Stavanger VKG 4
16 Sogndal SOG 4
1. Division
Sun 30 Apr
Mjøndalen
5-1
Kongsvinger
Jerv
2-2
Levanger
Florø
1-1
Elverum
Ranheim
2-1
Åsane
Sandnes Ulf
2-0
Tromsdalen
Strømmen
1-0
FK Arendal
Ull Kisa
2-1
Fredrikstad FK
Tue 02 May
FK Bodo Glimt
19:00
Start Kristiansand
Team / Points
1 Ull Kisa ULL 13
2 Ranheim RAN 13
3 Mjøndalen MJO 11
4 IK Start Kristiansand IKS 10
5 FK Bodo Glimt FKB 10
6 Sandnes Ulf SAN 10
7 Strømmen STR 7
8 Tromsdalen TRO 5
 
9 Levanger LEV 4
10 Florø FLO 4
11 Åsane ASA 4
12 Fredrikstad FK FFK 3
13 FK Arendal FKA 3
14 Jerv JER 2
15 Kongsvinger KON 2
16 Elverum ELV 2
Group 1
Sat 29 Apr
Finnsnes
0-1
Hamarkameratene
Grorud
0-2
Kjelsås
Brumunddal
0-3
Raufoss
KFUM
3-4
Alta IF
Sun 30 Apr
Nybergsund
1-2
Bærum
Asker
0-3
Skeid
Mon 01 May
Vålerenga II
16:00
Follo
Team / Points
1 Hamarkameratene HAM 9
2 Skeid SKE 9
3 Raufoss RAU 7
4 Alta IF ALT 7
5 Grorud GRO 6
6 Bærum BAR 5
7 Kjelsås KJE 3
 
8 Nybergsund Il-Trysil NYB 3
9 Finnsnes FIN 3
10 Brumunddal BRU 3
11 KFUM KFU 1
12 Asker ASK 1
13 Vålerenga II VAL 0
14 Follo FOL 0
Group 2
Sat 29 Apr
Vard
2-0
Notodden
Hønefoss
4-1
Vindbjart
Sun 30 Apr
Egersund
1-1
Vidar
Fram Larvik
0-1
Nest-Sotra
Nardo
2-1
Byåsen
Bryne
3-0
Hødd
Tue 02 May
Odd II
16:00
Fana
Team / Points
1 Bryne BRY 9
2 Nardo NAR 9
3 Vidar VID 7
4 Nest-Sotra NES 7
5 Egersund EGE 5
6 Hønefoss HON 4
7 Vard VAR 4
 
8 Vindbjart VIN 3
9 Fram Larvik FRA 2
10 Hødd HOD 2
11 Fana FAN 1
12 Notodden NOT 1
13 Byåsen BYA 0
14 Odd II ODD 0
Group 1
Sat 29 Apr
Ørn Horten
5-1
Vestfossen
Sprint-Jeløy
1-1
Ullern
Kvik Halden
2-2
Drøbak / Frogn
Odd III
3-3
Holmen
Sun 30 Apr
Østsiden
16:00
Oppsal
Mon 01 May
Kråkerøy
15:00
Strømsgodset II
Tue 02 May
Sarpsborg 08 II
18:30
Moss
Team / Points
1 Ørn Horten ORN 6
2 Moss MOS 6
3 Sarpsborg 08 II SAR 6
4 Kvik Halden KVI 5
5 Sprint-Jeløy SJE 4
6 Drøbak / Frogn DRO 4
7 Holmen HOL 4
 
8 Strømsgodset II STR 3
9 Østsiden OST 3
10 Oppsal OPP 3
11 Vestfossen VIF 3
12 Kråkerøy KRA 1
13 Ullern ULL 1
14 Odd III ODS 1
Group 2
Sat 29 Apr
Flisa
2-0
Lokomotiv Oslo
Frigg
0-2
Korsvoll IL
IF Ready
4-2
Redalen
Sun 30 Apr
Gjøvik-Lyn
15:00
Raufoss II
Lillehammer
15:00
Tynset
FC Lyn Oslo
18:00
Eidsvold TF
Mon 01 May
Valdres FK
15:00
Stabæk II
Team / Points
1 Korsvoll IL KOL 9
2 Frigg FRI 6
3 Stabæk II STA 6
4 IF Ready IFR 6
5 Valdres FK VAL 4
6 Eidsvold TF EID 3
7 FC Lyn Oslo LYN 3
 
8 Tynset TYN 3
9 Lokomotiv Oslo LOK 3
10 Flisa FFK 3
11 Redalen REI 1
12 Raufoss II RAU 0
13 Lillehammer FFL 0
14 Gjøvik-Lyn GJO 0
Group 3
Sat 29 Apr
Express
2-4
Viking FK II
Sun 30 Apr
Halsen
3-6
Staal Jørpeland
Pors Grenland
1-0
FK Tønsberg
Sola Fotball
20:00
Madla
Mon 01 May
Sandnes Ulf II
16:00
Brodd
Bryne II
19:00
Lura IL
Wed 03 May
IK Start II
18:00
Flekkerøy
Team / Points
1 Viking FK II VIK 7
2  IK Start II IKS 6
3 Flekkerøy FLE 6
4 Staal Jørpeland SJI 6
5 FK Tønsberg FKT 4
6 Madla MAI 4
7 Sola Fotball SOL 4
 
8 Brodd BRO 3
9 Bryne II BRY 3
10 Pors Grenland POR 3
11 Halsen HIF 2
12 Sandnes Ulf II SAN 0
13 Lura IL LUR 0
14 Express IEX 0
Group 4
Sat 29 Apr
Brann II
4-1
SK Herd
Brattvåg
4-2
Fyllingsdalen
Varegg
0-1
Spjelkavik
Os Turn
16:00
Fjora
Sun 30 Apr
Haugesund II
13:00
Førde
Stord
18:00
Lysekloster
Mon 01 May
Sotra
17:00
Aalesund II
Team / Points
1 Brattvåg BRA 7
2 Spjelkavik SPJ 7
3 Fyllingsdalen FYL 6
4 Brann II BRA 6
5 Os Turn OTF 4
6 Sotra SSK 4
7 Varegg VAR 4
 
8 Fjora FFK 3
9 Lysekloster LYS 3
10 SK Herd HER 2
11 Stord STO 1
12 Aalesund II AAL 0
13 Førde FOR 0
14 Haugesund II HAU 0
Group 5
Sat 29 Apr
Mo IL
2-1
Træff
Mosjøen
1-6
Strindheim
Steinkjer
3-2
Orkla
Junkeren
2-3
Sverresborg
Verdal
0-0
Rødde FK
Mon 01 May
Molde FK II
14:00
Kolstad
Tue 02 May
Stjørdals-Blink
19:00
Rosenborg II
Team / Points
1 Rødde FK ROD 7
2 Stjørdals-Blink STB 6
3 Molde FK II MOL 6
4 Mo IL MOI 6
5 Rosenborg II ROS 4
6 Verdal VER 4
7 Junkeren IKJ 4
 
8 Strindheim STR 3
9 Kolstad KOL 3
10 Orkla ORK 3
11 Steinkjer STE 3
12 Træff TRA 3
13 Sverresborg SVE 3
14 Mosjøen MOS 0
Group 6
Sat 29 Apr
Skjetten
16:00
Lørenskog
Skjervøy
16:00
Salangen
Sun 30 Apr
Alta II
12:00
Skedsmo
Senja
15:00
Mjølner
Funnefoss Vormsund
17:00
Fløya
Mon 01 May
Lillestrom II
16:00
Sortland
Harstad
16:00
Tromso 2
Team / Points
1 Skedsmo SKE 6
2 Sortland SOI 6
3 Lørenskog LOR 4
4 Harstad HAR 4
5 Skjetten SKJ 4
6 Senja SEN 3
7 Mjølner MJO 3
 
8 Lillestrom II LIL 2
9 Fløya FLO 2
10 Tromso 2 TRO 1
11 Skjervøy SIK 1
12 Funnefoss / Vormsund FVI 1
13 Salangen SAL 0
14 Alta II ALT 0

Follow BeSoccer on Facebook