We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Meistriliiga
Fri 22 Sep
Tallinna Infonet
1-3
Trans
Sat 23 Sep
Levadia
3-1
Tammeka
Paide
4-2
Tulevik Viljandi
Kalju
6-0
Pärnu Vaprus
Sillamäe Kalev
1-2
Flora
Team / Points
1 Flora FLO 79
2 Levadia LEV 73
3 Kalju KAL 68
4 Tallinna Infonet TIN 58
5 Trans TRA 41
 
6 Tammeka TAM 30
7 Sillamäe Kalev SIK 30
8 Paide PAI 28
9 Tulevik Viljandi TUL 24
10 Pärnu Vaprus PVA 8
Esiliiga
Thu 21 Sep
Tartu FC Santos
6-1
Rakvere JK Tarvas
Levadia Tallinn
1-3
Maardu FC
Sat 23 Sep
Kuressaare
2-4
FC Elva
Sun 24 Sep
Tallinna Kalev
3-2
Flora Tallinn II
Tallinna Infonet
4-0
Welco Elekter
Team / Points
1 Maardu FC MAA 63
2 Tallinna Kalev TAL 62
3 Flora Tallinn II FLO 56
4 Rakvere JK Tarvas RAK 53
5 Kuressaare KUR 52
 
6 Levadia Tallinn II LEV 39
7 Tallinna Infonet II TIN 39
8 Tartu FC Santos TFS 34
9 FC Elva FCE 26
10 Welco Elekter WEL 16
Esiliiga B Estonia
Sun 24 Sep
Nõmme Kalju II
2-0
Viimsi MRJK
Paide II
1-1
Joker
Tammeka II
1-1
Vändra JK Vaprus
K-Järve Järve
1-3
Keila
Mon 25 Sep
Tallinna Kalev II
3-0
Sillamäe Kalev
Team / Points
1 Nõmme Kalju II NOM 61
2 Keila KEI 57
3 Vändra JK Vaprus VAN 55
4 Tallinna Kalev II TKA 52
5 K-Järve JK Järve JKJ 47
 
6 Joker JOK 40
7 Tammeka II TAM 37
8 Viimsi MRJK	VII 36
9 Paide II PAI 30
10 Sillamäe Kalev II SKA 22
Group 1
Thu 21 Sep
Flora III
2-1
Saue JK
Sat 23 Sep
Viimsi II
0-5
Otepää
Sun 24 Sep
Kuressaare II
0-4
Ganvix
Nõmme United
6-2
Torva
Pärnu
3-0
Imavere Forss
Pärnu Vaprus II
3-0
Tulevik II
Tabasalu Charma
6-2
Raplamaa
Team / Points
1 Nõmme United NOM 56
2 Pärnu PAR 53
3 Saue JK SJK 37
4 Tabasalu Charma TAB 36
5 Ganvix GAN 36
6 Tulevik II TUL 34
7 Raplamaa RAP 30
 
8 Otepää OTE 28
9 Flora III FLO 27
10 Kuressaare II KUR 25
11 Torva TOR 21
12 Pärnu Vaprus II PAR 21
13 Imavere Forss IMA 17
14 Viimsi II VMR 11
Group 2
Thu 21 Sep
JK Piraaja
2-2
Ararat
Sat 23 Sep
Noorus-96
0-2
Võru
Merkuur
6-0
K-Järve Järve
Sun 24 Sep
Tartu Santos II
2-6
Ajax Lasnamäe
Levadia Tallin
10-4
Maardu United
Narva United
2-5
Tallinna Dünamo
TJK Legion
10-1
Maardu II
Team / Points
1 TJK Legion TJK 51
2 Merkuur MER 44
3 Noorus-96 NOO 44
4 Võru VOR 41
5 Levadia Tallin III LEV 40
6 Ajax Lasnamäe AJA 39
7 Narva United NAR 33
 
8 JK Piraaja PIR 31
9 Tallinna Dünamo TDU 29
10 Maardu II MST 25
11 Tartu Santos II TFC 20
12 Maardu United MRU 19
13 Ararat FCA 14
14 K-Järve JK Järve II KJK 6
UCL Group 5 »
Tue 26 Sep
20:45
Sevilla
20:45
Maribor
Tue 26 Sep
20:45
Spartak Moskva
20:45
Liverpool
UCL Group 6 »
Tue 26 Sep
20:45
Napoli
20:45
Feyenoord
Tue 26 Sep
20:45
Man. City
20:45
Shakhtar Donetsk
UCL Group 7 »
Tue 26 Sep
20:45
Monaco
20:45
Porto
Tue 26 Sep
20:45
Beşiktaş
20:45
RB Leipzig
UCL Group 8 »
Tue 26 Sep
20:45
B. Dortmund
20:45
Real Madrid
Tue 26 Sep
20:45
APOEL
20:45
Tottenham Hotspur
Brazilian Série A »
Tue 26 Sep
01:00 finished
Sport Recife
1 - 1
Vasco da Gama INFO Videos
Primera Division »
Tue 26 Sep
02:05 finished
Estudiantes Plata
1 - 3
San Lorenzo INFO Videos
Tue 26 Sep
00:05 finished
Lanús
1 - 0
Newell's Old Boys INFO Videos
Uefa Youth League »
Tue 26 Sep
17:00 Playing 68'
Girondins Bordeaux
0 - 1
Salzburg Sub-19
Tue 26 Sep
15:00 finished
Dinamo Bucureşti
0 - 2
Lokomotiva Zagreb Sub 19 INFO
Tue 26 Sep
19:00
Hammarby Sub 19
19:00
Ajax Sub19
Tue 26 Sep
18:00 Playing 22'
Zimbru Sub-19
0 - 0
Vllaznia Shkodër Sub 19
Uefa Youth League Group 5 »
Tue 26 Sep
13:00 finished
Spartak Moskva Su.
2 - 1
Liverpool U19 INFO
Tue 26 Sep
18:00 Playing 22'
Sevilla Sub-19
0 - 0
Maribor U19
Uefa Youth League Group 6 »
Tue 26 Sep
14:00 finished
Napoli U19
2 - 2
Feyenoord Sub 19 INFO
Tue 26 Sep
17:00 Playing 66'
Man. City Sub19
2 - 1
Shakhtar Donetsk U19
Uefa Youth League Group 7 »
Tue 26 Sep
14:00 finished
Beşiktaş Sub-19
1 - 1
RB Leipzig Sub 19 INFO
Tue 26 Sep
15:00 finished
Monaco Sub 19
3 - 2
Oporto U19 INFO
Uefa Youth League Group 8 »
Tue 26 Sep
16:00 finished
Borussia Dortmund
5 - 3
Real Madrid U19 INFO
Tue 26 Sep
15:00 finished
APOEL U19
1 - 0
Tottenham Sub 19 INFO
Championship »
Tue 26 Sep
20:45
Barnsley
20:45
Queens Park Rangers
Tue 26 Sep
20:45
Brentford
20:45
Derby County
Tue 26 Sep
20:45
Bristol City
20:45
Bolton Wanderers
Tue 26 Sep
20:45
Burton Albion
20:45
Aston Villa
Tue 26 Sep
20:45
Cardiff City
20:45
Leeds
Tue 26 Sep
20:45
Hull City
20:45
Preston North End
Tue 26 Sep
20:45
Ipswich Town
20:45
Sunderland
Tue 26 Sep
20:45
Middlesbrough
20:45
Norwich City
Tue 26 Sep
20:45
Millwall
20:45
Reading
Tue 26 Sep
20:45
Nottingham Forest
20:45
Fulham
FA Cup »
League One »
Primera B Clausura »
Tue 26 Sep
03:00 finished
Cúcuta Deportivo
3 - 2
Unión Magdalena INFO
Primera B Nacional »
Tue 26 Sep
02:05 finished
Aldosivi
3 - 0
Nueva Chicago INFO
Lega Pro Group 3 »
Tue 26 Sep
16:00 finished
Siracusa
0 - 0
Fidelis Andria INFO
Superettan »
Tue 26 Sep
19:00
Örgryte
19:00
Trelleborgs FF
League Two »
Cup Austria »
Cup Poland »
Tue 26 Sep
18:00 Playing 22'
Chrobry Głogów
0 - 0
Piast Gliwice
AFC Champions »
Tue 26 Sep
18:00 Playing 22'
Al Hilal Riyadh
0 - 0
Persepolis
Premier de Ascenso - Apertura Group 1 »
Tue 26 Sep
23:00 Postponed
Halcones Morelos
23:00
Pioneros de Cancún
Série C Brazil »
Tue 26 Sep
01:30 finished
CSA
1 - 0
Tombense INFO
Conference South »
Primera B Metro. »
PFL »
Tue 26 Sep
16:00 finished
Pakhtakor
3 - 1
Mash'al INFO
Tue 26 Sep
14:30 finished
Olmaliq
1 - 3
FK Lokomotiv Tashkent INFO
Tue 26 Sep
14:00 finished
Sogdiana
0 - 3
Nasaf INFO
Clausura Venezuela »
Regionalliga Group 3 »
Primera A 2 Phase »
Tue 26 Sep
02:30 finished
Barcelona
1 - 1
Delfin INFO
1. Division »
Tue 26 Sep
19:00
Ull Kisa
19:00
FK Bodo Glimt

Follow BeSoccer on Facebook