We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Danish Superliga
Sun 16 Jul
AGF Aarhus
-
AC Horsens
Brøndby IF
-
Midtjylland
Lyngby BK
-
Silkeborg IF
Kobenhavn
-
Aalborg BK
Hobro
-
FC Helsingør
Odense BK
-
Nordsjaelland
SonderjyskE
-
Randers
team / Points
1 Brøndby IF BIF 0
2 SonderjyskE SON 0
3 Kobenhavn FCK 0
4 AC Horsens HOR 0
5 Odense BK ODE 0
6 Hobro HOB 0
7 Aalborg BK AAL 0
 
8 Randers RAN 0
9 Silkeborg IF SIF 0
10 Lyngby BK LYN 0
11 AGF Aarhus AGF 0
12 Midtjylland MID 0
13 FC Helsingør FCH 0
14 Nordsjaelland FCN 0
Group 2
Sun 28 May
Brøndby IF
1-2
Nordsjaelland
Kobenhavn
2-0
SonderjyskE
Midtjylland
0-3
Lyngby BK
team / Points
1 Kobenhavn FCK 84
2 Brøndby IF BIF 62
3 Lyngby BK LYN 58
 
4 Midtjylland MID 54
5 Nordsjaelland FCN 49
6 SonderjyskE SON 46
Group 3
Sun 07 May
Aalborg BK
0-1
Silkeborg IF
AGF Aarhus
1-0
Viborg FF
Mon 08 May
AC Horsens
2-1
Randers
Esbjerg
1-1
Odense BK
team / Points
1 Randers RAN 41
2 Odense BK ODE 39
6 AC Horsens HOR 36
8 Esbjerg ESB 30
 
3 Silkeborg IF SIF 38
4 Aalborg BK AAL 38
5 AGF Aarhus AGF 37
7 Viborg FF VFF 33
1st Division
Sat 27 May
Akademisk Boldklub
1-1
Skive
FC Helsingør
1-0
Næstved
Hobro
1-0
Vendsyssel
Fredericia
3-1
Vejle BK
HB Køge
0-1
Roskilde
Nykøbing FC
2-0
Fremad Amager
team / Points
1 Hobro HOB 58
2 Vendsyssel VEN 55
3 FC Helsingør FCH 54
4 Roskilde ROS 53
5 Skive SKI 49
6 Nykøbing FC LFA 46
 
7 HB Køge HBK 44
8 Fredericia FRE 43
9 Vejle BK VEJ 41
10 Fremad Amager BFR 41
11 Næstved NAE 35
12 Akademisk Boldklub AKA 22
1st Division
Sun 30 Jul
Brabrand
13:45
Roskilde
Esbjerg
13:45
Fredericia
HB Køge
13:45
Vejle BK
Nykøbing FC
13:45
Skive
Thisted
13:45
Viborg FF
Vendsyssel
13:45
Fremad Amager
team / Points
1 Brabrand BRA 0
2 Vejle BK VEJ 0
3 Skive SKI 0
4 Roskilde ROS 0
5 Fredericia FRE 0
6 Fremad Amager BFR 0
 
7 Vendsyssel VEN 0
8 Thisted THI 0
9 Nykøbing FC LFA 0
10 HB Køge HBK 0
11 Esbjerg ESB 0
12 Viborg FF VFF 0
Group 4
Sat 10 Jun
Boldklubben 1893
3-1
Kjellerup
Avarta
3-0
Marienlyst
Dalum
1-5
Brabrand
Thisted
1-1
Greve
Kolding IF
6-0
Hvidovre IF
Brønshøj
2-0
Aarhus Fremad
team / Points
1 Thisted THI 52
2 Brabrand BRA 41
3 Kolding IF KOL 40
4 Avarta AVA 37
5 Boldklubben AF 1893 B93 35
6 Kjellerup KJE 29
 
7 Brønshøj BRØ 27
8 Marienlyst MAR 26
9 Aarhus Fremad AAF 24
10 Hvidovre IF HVI 22
11 Dalum DAL 18
12 Greve GRE 16
Group 5
Sat 17 Jun
Frem
1-1
VSK Aarhus
Hellerup IK
2-2
Svendborg
Odder
1-1
Middelfart
Næsby
2-1
Fredensborg BI
Sydvest
3-1
Jammerbugt
Vejgaard
2-1
Holbæk
team / Points
1 Middelfart MID 51
2 Frem FRE 36
3 Næsby NAS 35
4 Sydvest SYD 34
5 VSK Aarhus VSK 33
6 Odder ODD 30
 
7 Jammerbugt JAM 29
8 Hellerup IK HEL 29
9 Holbæk HOL 25
10 Svendborg SVE 23
11 Vejgaard VEJ 17
12 Fredensborg BI FRE 16
Group 1
Sat 17 Jun
Vanløse
0-1
Taastrup FC
Herlev
2-1
Jægersborg
Kastrup
1-4
Hillerød
KFUM Roskilde
4-1
Kalundborg
Virum S.
0-3
Stenløse BK
team / Points
1 Hillerød HIL 54
2 Herlev HER 54
3 KFUM Roskilde KFU 48
4 Vanløse VAN 41
5 Kastrup KAS 40
 
6 Taastrup FC TAA 38
7 Virum S. VIR 37
8 Stenløse BK STE 35
9 Jægersborg JAG 31
10 Kalundborg KAL 1
Group 2
Sat 17 Jun
GVI
3-1
Herlufsholm
AB Tårnby
2-3
LSF
Avedøre
0-2
Skovshoved
B 1908
5-0
Rishøj
Fremad Valby
0-3
Karlslunde
team / Points
1 Skovshoved SKO 57
2 LSF LSF 52
3 GVI GVI 47
4 AB Tårnby ABT 46
5 B 1908 B19 36
 
6 Avedøre AVE 31
7 Fremad Valby FRE 30
8 Karlslunde KAR 29
9 Rishøj RIS 24
10 Herlufsholm HER 20
Group 3
Sat 17 Jun
Varde
0-0
B 1913
Tarup-Paarup
2-3
Oure
Sønderborg
2-0
Højfyn
Kolding B
3-2
Ringkøbing
Esbjerg II
7-1
Fredericia FF
team / Points
1 Ringkøbing RIN 58
2 Tarup-Paarup TAR 53
3 Oure OFA 52
4 Kolding B KOL 46
5 Varde VAR 43
 
6 B 1913 BOL 38
7 Sønderborg SON 32
8 Esbjerg II ESB 29
9 Højfyn HOJ 23
10 Fredericia FF FRE 11
Primera Division »
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Atl.Tucumán
1 - 1
Vélez Sarsfield INFO Videos
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Tigre
1 - 0
Atletico Rafaela INFO
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Godoy Cruz
0 - 2
Estudiantes La Plata INFO Videos
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Unión Santa Fe
0 - 3
Independiente INFO
Brazilian Série A »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Flamengo
5 - 1
Chapecoense INFO
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Corinthians
3 - 0
Bahía INFO
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Grêmio Porto Ale.
2 - 0
Coritiba FBC INFO Videos
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Ponte Preta
1 - 0
Cruzeiro Belo Horizonte INFO
Friendly »
Fri 23 Jun
19:30
Standaard Wetteren
19:30
KAA Gent
Fri 23 Jun
18:00 Playing 64'
Zlin
0 - 1
Slovan Bratislava II Videos
Fri 23 Jun
17:30 Finished
Breitenrain
1 - 0
Young Boys INFO
Fri 23 Jun
18:30 Playing 45'
Thun
3 - 0
Kriens
Fri 23 Jun
18:30 Half-Time
Taastrup FC
0 - 2
Brøndby IF
Fri 23 Jun
17:00 Finished
St. Polten
1 - 1
Blau-Weiß Linz INFO
Fri 23 Jun
18:30 Playing 61'
Hartberg
2 - 1
Mattersburg
Fri 23 Jun
18:00 Playing 60'
SC Tamsweg
0 - 8
Austria Wien
Fri 23 Jun
18:00 Playing 69'
Anif Salzburg
1 - 5
Salzburg
Fri 23 Jun
17:00 Finished
Team für Wien
0 - 2
LASK Linz INFO
Fri 23 Jun
14:30 Finished
FC Helsingør
1 - 1
Nordsjaelland INFO
Fri 23 Jun
10:00 Finished
Chernomorets
0 - 2
Rotor Volgograd INFO
Fri 23 Jun
17:30 Finished
Beroe
2 - 2
Cherno More Varna INFO
Fri 23 Jun
16:00 Finished
Zenit Izhevsk
0 - 5
KamAZ INFO
Fri 23 Jun
18:00 Playing 67'
Olympiakos Piraeus
2 - 0
Wattens
Fri 23 Jun
08:00 Finished
Isloch
1 - 4
Luch Vladivostok INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Tambov
0 - 0
Tyumen INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Zimbru Chişinău
1 - 1
FC Sfintul Gheorghe INFO
Fri 23 Jun
10:00 Finished
Dnepr Mogilev
1 - 1
Luch Vladivostok INFO
Fri 23 Jun
16:00 Finished
Anzhi II
2 - 2
FK Legion Dynamo INFO
Fri 23 Jun
18:00 Playing 71'
CSKA Sofia
2 - 2
CS U Craiova
Fri 23 Jun
18:00 Playing 75'
Grossposna
1 - 9
1. FC Lokomotive Leipzig
Fri 23 Jun
18:00 Playing 69'
Gettorfer
0 - 11
Holstein Kiel
Fri 23 Jun
18:00 Half-Time
Lech Poznań
2 - 0
Hapoel Be'er Sheva
Fri 23 Jun
18:00 Playing 68'
Sennewitz
0 - 10
Hallescher FC
Fri 23 Jun
18:00 Playing 53'
TSV Steinbach
0 - 1
Fortuna Köln
Fri 23 Jun
19:00 Playing 19'
Wikings Kortrijk
0 - 2
Kortrijk
Fri 23 Jun
19:30
Rapperswil
19:30
Eschen/Mauren
Primera B Nacional »
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Instituto INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 23 Jun
20:45
Bohemian FC
20:45
Sligo Rovers
Fri 23 Jun
20:45
Derry City
20:45
Cork City
Fri 23 Jun
21:00
Dundalk
21:00
Finn Harps
Fri 23 Jun
20:45
Galway United
20:45
Bray Wanderers
Fri 23 Jun
21:00
Shamrock Rovers
21:00
Drogheda United
Primera A 1 Phase »
Apertura Paraguay »
USL Pro - USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Pittsburgh
2 - 0
Tampa Bay Rowdies INFO
Premier League »
Fri 23 Jun
22:00
El Nasr Taadeen
22:00
El Sharkia Zagazig
Fri 23 Jun
22:00
El Dakhleya
22:00
Al-Mokawloon Al-Arab
Fri 23 Jun
22:00
Tanta
22:00
Wadi Degla
Fri 23 Jun
22:00
Al-Ittihad
22:00
Al-Masry
PCSL Canada »
Fri 23 Jun
05:00
Khalsa
05:00
Vancouver United
PDL USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
SIMA Águilas
2 - 1
Tampa Bay Rowdies II INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Charlotte Eagles
2 - 2
SC United Bantams INFO
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Derby City Rovers
0 - 0
Michigan Bucks INFO
Fri 23 Jun
04:30 Finished
Lane United
0 - 1
Portland Timbers Sub 23 INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Myrtle Beach Muti.
4 - 3
Carolina Dynamo INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Brazos Valley
4 - 0
Houston FC INFO
S-League »
Fri 23 Jun
14:30 Finished
Albirex Niigata S
0 - 2
Home United INFO
Apertura Peru »
First Division »
Fri 23 Jun
20:45
Athlone Town
20:45
Longford Town
Fri 23 Jun
20:45
Cabinteely
20:45
Wexford Youths
Fri 23 Jun
20:45
UC Dublin
20:45
Waterford United
Caribbean Cup »
Fri 23 Jun
00:00 Finished
Jamaica
(4)1-1(2)
Guyana Francesa INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Curazao
2 - 1
Martinica INFO
1st Division »
Fri 23 Jun
Andijan
-
FK Yangiyer
Fri 23 Jun
Nasaf II
-
FK Zaamin
Fri 23 Jun
Termez Surkhon
-
Qarshi-Barsa
Fri 23 Jun
Aral Nukus
-
Khotira-79
Fri 23 Jun
Xorazm
-
Lokomotiv BFK
Fri 23 Jun
Norin
-
Sementchi Kuvasoy
Fri 23 Jun
Yozavon
-
Uz Dong Joo
Fri 23 Jun
Nurafshon
-
Mashal II
Cuarta Noruega Group 5 »
Fri 23 Jun
19:00
Rosenborg II
19:00
Orkla
Fri 23 Jun
19:00
Strindheim
19:00
Rødde FK
Rondoniense Final »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Real Ariquemes
0 - 0
Gênus INFO
National Premier Group 1 »
National Premier Group 3 »
Fri 23 Jun
11:00 Finished
Redlands United
0 - 5
Western Pride INFO
National Premier Group 6 »
Fri 23 Jun
12:00 Finished
Hobart Zebras
1 - 1
Olympia Warriors INFO
Meistaradeildin »
Fri 23 Jun
20:00
07 Vestur
20:00
Víkingur Gøta
Fri 23 Jun
20:00
ÍF Fuglafjørdur
20:00
Kí Klaksvík
Fri 23 Jun
20:00
Skála ÍF
20:00
NSÍ Runavík
Fri 23 Jun
19:30
EB / Streymur
19:30
B36 Torshavn
Fri 23 Jun
21:00
TB Tvøroyri
21:00
HB Tórshavn
1. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fylkir
21:15
Selfoss
Fri 23 Jun
21:15
Leiknir Reykjavik
21:15
Haukar
Paulista B Group 1 »
Fri 23 Jun
20:00
Diadema
20:00
Guarulhos
Brisbane »
Fri 23 Jun
12:30 Finished
Albany Creek
1 - 3
Grange Thistle INFO
Ligue 1 Niger »
Fri 23 Jun
17:30
Nigelec
17:30
Jangorzo
Fri 23 Jun
17:30
SONIDEP
17:30
Sahel
Premiere Division »
2. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fjardabyggd
21:15
IF Magni
Fri 23 Jun
21:15
Völsungur
21:15
Huginn
Fri 23 Jun
21:15
KF Vídir
21:15
Tindastoll
Fri 23 Jun
21:15
KV Reykjavík
21:15
Sindri
Premiere Division »
Fri 23 Jun
18:30
ASOM
18:30
Real Bamako
Cuarta Islandia »
Fri 23 Jun
23:00
KFG Gardabaer
23:00
Thróttur Vogar
Fri 23 Jun
22:00
Ægir
22:00
Berserkir

Follow BeSoccer on Facebook