We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Czech First Division »
Sat 21 Oct
18:15
Jablonec
18:15
Sparta Praha
Sat 21 Oct
17:00 Playing 41'
Teplice
0 - 0
Karviná
FNL »
Sat 21 Oct
16:15 Playing 72'
České
2 - 1
SFC Opava
Sat 21 Oct
16:00 Playing 83'
Hradec Králové
0 - 1
Baník Sokolov
Sat 21 Oct
10:15 finished
Olympia Hradec Kr.
0 - 2
Vitkovice INFO
Sat 21 Oct
15:30 finished
Pribram
4 - 0
Ústí nad Labem INFO
Sat 21 Oct
10:15 finished
Třinec
1 - 0
Pardubice INFO
3. Liga Czech Republic Group 1 »
Sat 21 Oct
10:30 finished
Benešov
1 - 4
Ústí nad Orlicí INFO
Sat 21 Oct
13:30 finished
Sokol Čížová
(4)1-1(2)
Převýšov INFO
Sat 21 Oct
15:30 finished
Dobrovice
2 - 3
Králův Dvůr INFO
Sat 21 Oct
15:30 finished
Viktorie Jirny
1 - 3
Sokol Zápy INFO
Sat 21 Oct
10:15 finished
Písek
6 - 0
Polaban Nymburk INFO
Sat 21 Oct
10:15 finished
Slavoj Vyšehrad
2 - 4
Loko Vltavin INFO
3. Liga Czech Republic Group 2 »
Sat 21 Oct
14:30 finished
HFK Olomouc
1 - 3
Velké Meziříčí INFO
Sat 21 Oct
14:30 finished
Hlučín
2 - 1
Odra Petřkovice INFO
Sat 21 Oct
14:30 finished
Spartak Hulín
2 - 1
Vyškov INFO
Sat 21 Oct
10:30 finished
Viktoria
1 - 0
Líšeň INFO
Sat 21 Oct
14:30 finished
Prostějov
2 - 3
Kromeriz INFO
Sat 21 Oct
14:30 finished
Jiskra Rýmařov
3 - 2
Hodonín-Šardice INFO
Sat 21 Oct
14:30 finished
Uherský Brod
2 - 0
Mohelnice INFO
4. Liga Czech Republic Group 1 »
Sat 21 Oct
10:15 finished
Petrin Plzen
0 - 2
Přeštice INFO
Sat 21 Oct
10:30 finished
Olympie Brezova
4 - 6
Karlovy Vary INFO
Sat 21 Oct
10:30 finished
Cesky Krumlov
5 - 2
Rakovník INFO
Sat 21 Oct
15:30
Hořovicko
15:30
Tatran Sedlčany
Sat 21 Oct
15:30
Dobris
15:30
Mariánské Lázně
Sat 21 Oct
15:30
Spartak Sobeslav
15:30
SK Jankov
Sat 21 Oct
15:30
Malše Roudné
15:30
Klatovy
Sat 21 Oct
15:30
Doubravka
15:30
Aritma Praha
4. Liga Czech Republic Group 2 »
Sat 21 Oct
15:30
Baník Souš
15:30
Ostrá
Sat 21 Oct
10:15 finished
Motorlet Praha
2 - 0
TJ Tatran Rakovnik INFO
Sat 21 Oct
10:15 finished
Chomutov
5 - 0
SK Hrobce INFO
Sat 21 Oct
15:30
Úvaly
15:30
Ceská Lípa
Sat 21 Oct
15:30
Velvary
15:30
SK Kladno
4. Liga Czech Republic Group 3 »
Sat 21 Oct
10:15 finished
Brandýs Labem
3 - 4
Jiskra Mšeno INFO
Sat 21 Oct
10:15 finished
FK Cechy Vykan
1 - 3
FK Zbuzany INFO
Sat 21 Oct
15:30
Sokol Živanice
15:30
Dvůr Králové
Sat 21 Oct
15:30
Vysoké Mýto
15:30
Letohrad
Sat 21 Oct
15:30
Sokol Kratonohy
15:30
Admira Praha
Sat 21 Oct
15:30
Trutnov
15:30
FK Kolín
4. Liga Czech Republic Group 4 »
Sat 21 Oct
14:30 finished
Bzenec
3 - 1
Třebíč INFO
4. Liga Czech Republic Group 5 »
Sat 21 Oct
14:30 finished
Hranice
1 - 1
Nové Sady INFO
Sat 21 Oct
14:30 finished
FC Vsetín
2 - 0
Lokomotiva Petrovice INFO
Sat 21 Oct
14:30 finished
Nový Jičín
0 - 2
Jeseník INFO
Czech First Division
Thu 19 Oct
FK Dukla Praha
1-1
Slovácko
Fri 20 Oct
Vysocina Jihlava
2-4
Bohemians 1905
Baník Ostrava
1-1
Sigma Olomouc
Sat 21 Oct
Teplice
0-0
Karviná
Jablonec
18:15
Sparta Praha
Sun 22 Oct
Viktoria Plzeň
17:00
Zbrojovka Brno
Slavia Praha
18:00
Slovan Liberec
Zlin
18:00
Mladá Boleslav
Team / Points
1 Viktoria Plzeň VKP 30
2 Slavia Praha SLP 22
3 Sigma Olomouc SIG 22
4 Jablonec JAB 17
5 Slovan Liberec SLI 17
6 Bohemians 1905 BOH 16
7 Sparta Praha SPA 15
8 Zlin ZLI 14
 
9 Teplice TEP 14
10 FK Dukla Praha DUK 12
11 Slovácko SLO 9
12 Karviná KAR 9
13 Baník Ostrava BAN 8
14 Mladá Boleslav MBO 8
15 Zbrojovka Brno ZBR 7
16 Vysocina Jihlava VJI 7
Group 2
Sat 21 Oct
Viktoria
1-0
Líšeň
HFK Olomouc
1-3
Velké
Hlučín
2-1
Odra Petřkovice
Spartak Hulín
2-1
Vyškov
Prostějov
2-3
Kromeriz
Jiskra Rýmařov
3-2
Hodonín-Šardice
Uherský Brod
2-0
Mohelnice
Sun 22 Oct
Uničov
10:15
Valašské
Team / Points
1 Velké Meziříčí VEL 32
2 Prostějov PRO 24
3 Kromeriz KFK 24
4 Vyškov VYS 23
5 Líšeň LIS 19
6 Valašské Meziříčí VAL 18
7 Hlučín HLU 17
8 Spartak Hulín SPA 17
 
9 Jiskra Rýmařov JIS 15
10 Uherský Brod UHE 15
11 Hodonín-Šardice HOD 15
12 Uničov UNI 13
13 Viktoria Otrokovice VIK 11
14 Odra Petřkovice ODR 10
15 HFK Olomouc HFK 7
16 Mohelnice MOH 6
Group 2
Sat 21 Oct
Motorlet Praha
2-0
Tatran Rakovnik
Chomutov
5-0
SK Hrobce
Baník Souš
15:30
Ostrá
Úvaly
15:30
Ceská Lípa
Velvary
15:30
SK Kladno
Sun 22 Oct
Meteor Praha
10:15
Nový Bor
Sokol Hostouň
15:30
Neratovice-Byškov
FK Louny
15:30
Český Brod
Team / Points
1 Velvary VEL 23
2 Český Brod ESK 21
3 Neratovice-Byškovice NER 21
4 Ostrá OST 20
5 SK Kladno SKK 20
6 Sokol Hostouň HOS 19
7 Motorlet Praha MOT 18
8 Baník Souš BAN 17
 
9 Úvaly UVA 15
10 Chomutov CHO 14
11 FK Louny LOU 13
12 Ceská Lípa ACL 12
13 Meteor Praha MET 10
14 TJ Tatran Rakovnik TAT 8
15 SK Hrobce HRO 3
16 Nový Bor NOV 1
Group 4
Sat 21 Oct
Bzenec
3-1
Třebíč
Sun 22 Oct
Šumperk
14:30
Tišnov
Vrchovina
14:30
Velká Bíteš
Slavoj Polná
14:30
Stará Říše
Břeclav
14:30
Sokol Tasovice
Žďár Sázavou
14:30
Slovan Rosice
FC Strani
14:30
Blansko
Ždírec
14:30
Havlíčkův Brod
Team / Points
1 Tišnov TIS 30
2 Vrchovina VRC 22
3 Slovan Rosice SLO 21
4 Žďár nad Sázavou ARN 21
5 Bzenec BZE 20
6 Šumperk SUM 17
7 Ždírec nad Droubravou DIR 17
8 Slavoj Polná SLA 16
 
9 Sokol Tasovice SOK 16
10 Břeclav BEC 15
11 Stará Říše STA 14
12 Velká Bíteš VEL 10
13 Blansko BLA 10
14 Havlíčkův Brod HAV 10
15 FC Strani STR 7
16 Třebíč TEB 6
Group 5
Sat 21 Oct
Hranice
1-1
Nové Sady
FC Vsetín
2-0
Lokomotiva
Nový Jičín
0-2
Jeseník
Sun 22 Oct
Slavičín
10:15
Havířov
Opava II
10:15
Brumov
Bohumin Bospor
14:30
Šternberk
Frýdlant
14:30
Dolní Benešov
Kozlovice
14:30
Sokol Ústí
Team / Points
1 Kozlovice KOZ 24
2 Dolní Benešov DOL 24
3 Havířov HAV 21
4 Slavičín SLA 21
5 Sokol Ústí SOK 19
6 Bohumin Bospor BOS 17
7 Jeseník JES 17
8 Nový Jičín NOV 15
 
9 Nové Sady NSO 15
10 Frýdlant FRY 14
11 Opava II OPA 13
12 FC Vsetín VSE 13
13 Brumov BRU 11
14 Šternberk STE 9
15 Hranice HRA 9
16 Lokomotiva Petrovice LOK 7

Follow BeSoccer on Facebook