We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1

All leagues and competitions in The Democratic Republic Of Congo

Super League Congo
Wed 12 Oct
Dibumba
2-0
New Soger
Mon 05 Dec
Bosco Lubumbashi
0-1
Lubumbashi Sport
Simba
0-0
Dibumba
Saint-Eloi Lupopo
0-1
Groupe Bazano
Tue 06 Dec
TP Mazembe
1-0
Ocean Pacifique
Fri 03 Mar
Renaissance
0-1
Dragons
Mon 06 Mar
Bosco Lubumbashi
1-0
Sanga Balende
Tue 07 Mar
Sanga Balende
3-0
New Soger
Thu 09 Mar
Simba
1-1
Groupe Bazano
Wed 22 Mar
RCK
0-4
AS Vita Club
team / Points
2 TP Mazembe TPM 42
3 Sanga Balende SAN 42
5 Don Bosco Lubumbashi DBL 37
13 Saint-Eloi Lupopo SAI 25
14 Groupe Bazano GBA 22
16 Lubumbashi Sport LUB 21
17 Simba SIM 19
18 Ocean Pacifique OPA 19
20 Dibumba DIB 17
25 New Soger NSG 5
7 Muungano MUU 29
9 Bukavu BKD 26
10 Dauphins Noirs DAU 26
21 Virunga VIR 10
 
23 Nkoyi Bilombe NKO 7
24 CS Makiso CSM 6
27 Nika NIK 0
28 Capaco CAP 0
1 AS Vita Club VCL 43
4 Motema Pembe MOT 38
6 Renaissance REN 34
8 RCK RCK 29
11 Dragons ASD 26
12 Shark XI SHA 25
15 FC MK FMK 21
19 Veti Club VEC 18
22 Rojolu ROJ 9
26 Ndombe NDO 4
Primera Division »
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Atl.Tucumán
1 - 1
Vélez Sarsfield INFO Videos
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Tigre
1 - 0
Atletico Rafaela INFO
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Godoy Cruz
0 - 2
Estudiantes La Plata INFO Videos
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Unión Santa Fe
0 - 3
Independiente INFO
Brazilian Série A »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Flamengo
5 - 1
Chapecoense INFO
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Corinthians
3 - 0
Bahía INFO
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Grêmio Porto Ale.
2 - 0
Coritiba FBC INFO Videos
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Ponte Preta
1 - 0
Cruzeiro Belo Horizonte INFO
Friendly »
Fri 23 Jun
19:30
Standaard Wetteren
19:30
KAA Gent
Fri 23 Jun
18:00 Playing 62'
Zlin
0 - 1
Slovan Bratislava II Videos
Fri 23 Jun
17:30 Finished
Breitenrain
1 - 0
Young Boys INFO
Fri 23 Jun
18:30 Playing 44'
Thun
3 - 0
Kriens
Fri 23 Jun
18:30 Half-Time
Taastrup FC
0 - 2
Brøndby IF
Fri 23 Jun
17:00 Finished
St. Polten
1 - 1
Blau-Weiß Linz INFO
Fri 23 Jun
18:30 Playing 59'
Hartberg
2 - 1
Mattersburg
Fri 23 Jun
18:00 Playing 58'
SC Tamsweg
0 - 8
Austria Wien
Fri 23 Jun
18:00 Playing 67'
Anif Salzburg
1 - 4
Salzburg
Fri 23 Jun
17:00 Finished
Team für Wien
0 - 2
LASK Linz INFO
Fri 23 Jun
14:30 Finished
FC Helsingør
1 - 1
Nordsjaelland INFO
Fri 23 Jun
10:00 Finished
Chernomorets
0 - 2
Rotor Volgograd INFO
Fri 23 Jun
17:30 Finished
Beroe
2 - 2
Cherno More Varna INFO
Fri 23 Jun
16:00 Finished
Zenit Izhevsk
0 - 5
KamAZ INFO
Fri 23 Jun
18:00 Playing 65'
Olympiakos Piraeus
2 - 0
Wattens
Fri 23 Jun
08:00 Finished
Isloch
1 - 4
Luch Vladivostok INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Tambov
0 - 0
Tyumen INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Zimbru Chişinău
1 - 1
FC Sfintul Gheorghe INFO
Fri 23 Jun
10:00 Finished
Dnepr Mogilev
1 - 1
Luch Vladivostok INFO
Fri 23 Jun
16:00 Finished
Anzhi II
2 - 2
FK Legion Dynamo INFO
Fri 23 Jun
18:00 Playing 69'
CSKA Sofia
2 - 2
CS U Craiova
Fri 23 Jun
18:00 Playing 73'
Grossposna
1 - 9
1. FC Lokomotive Leipzig
Fri 23 Jun
18:00 Playing 67'
Gettorfer
0 - 11
Holstein Kiel
Fri 23 Jun
18:00 Half-Time
Lech Poznań
2 - 0
Hapoel Be'er Sheva
Fri 23 Jun
18:00 Playing 66'
Sennewitz
0 - 7
Hallescher FC
Fri 23 Jun
18:00 Playing 51'
TSV Steinbach
0 - 1
Fortuna Köln
Fri 23 Jun
19:00 Playing 17'
Wikings Kortrijk
0 - 2
Kortrijk
Fri 23 Jun
19:30
Rapperswil
19:30
Eschen/Mauren
Primera B Nacional »
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Instituto INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 23 Jun
20:45
Bohemian FC
20:45
Sligo Rovers
Fri 23 Jun
20:45
Derry City
20:45
Cork City
Fri 23 Jun
21:00
Dundalk
21:00
Finn Harps
Fri 23 Jun
20:45
Galway United
20:45
Bray Wanderers
Fri 23 Jun
21:00
Shamrock Rovers
21:00
Drogheda United
Primera A 1 Phase »
Apertura Paraguay »
USL Pro - USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Pittsburgh
2 - 0
Tampa Bay Rowdies INFO
Premier League »
Fri 23 Jun
22:00
El Nasr Taadeen
22:00
El Sharkia Zagazig
Fri 23 Jun
22:00
El Dakhleya
22:00
Al-Mokawloon Al-Arab
Fri 23 Jun
22:00
Tanta
22:00
Wadi Degla
Fri 23 Jun
22:00
Al-Ittihad
22:00
Al-Masry
PCSL Canada »
Fri 23 Jun
05:00
Khalsa
05:00
Vancouver United
PDL USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
SIMA Águilas
2 - 1
Tampa Bay Rowdies II INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Charlotte Eagles
2 - 2
SC United Bantams INFO
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Derby City Rovers
0 - 0
Michigan Bucks INFO
Fri 23 Jun
04:30 Finished
Lane United
0 - 1
Portland Timbers Sub 23 INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Myrtle Beach Muti.
4 - 3
Carolina Dynamo INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Brazos Valley
4 - 0
Houston FC INFO
S-League »
Fri 23 Jun
14:30 Finished
Albirex Niigata S
0 - 2
Home United INFO
Apertura Peru »
First Division »
Fri 23 Jun
20:45
Athlone Town
20:45
Longford Town
Fri 23 Jun
20:45
Cabinteely
20:45
Wexford Youths
Fri 23 Jun
20:45
UC Dublin
20:45
Waterford United
Caribbean Cup »
Fri 23 Jun
00:00 Finished
Jamaica
(4)1-1(2)
Guyana Francesa INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Curazao
2 - 1
Martinica INFO
1st Division »
Fri 23 Jun
Andijan
-
FK Yangiyer
Fri 23 Jun
Nasaf II
-
FK Zaamin
Fri 23 Jun
Termez Surkhon
-
Qarshi-Barsa
Fri 23 Jun
Aral Nukus
-
Khotira-79
Fri 23 Jun
Xorazm
-
Lokomotiv BFK
Fri 23 Jun
Norin
-
Sementchi Kuvasoy
Fri 23 Jun
Yozavon
-
Uz Dong Joo
Fri 23 Jun
Nurafshon
-
Mashal II
Cuarta Noruega Group 5 »
Fri 23 Jun
19:00
Rosenborg II
19:00
Orkla
Fri 23 Jun
19:00
Strindheim
19:00
Rødde FK
Rondoniense Final »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Real Ariquemes
0 - 0
Gênus INFO
National Premier Group 1 »
National Premier Group 3 »
Fri 23 Jun
11:00 Finished
Redlands United
0 - 5
Western Pride INFO
National Premier Group 6 »
Fri 23 Jun
12:00 Finished
Hobart Zebras
1 - 1
Olympia Warriors INFO
Meistaradeildin »
Fri 23 Jun
20:00
07 Vestur
20:00
Víkingur Gøta
Fri 23 Jun
20:00
ÍF Fuglafjørdur
20:00
Kí Klaksvík
Fri 23 Jun
20:00
Skála ÍF
20:00
NSÍ Runavík
Fri 23 Jun
19:30
EB / Streymur
19:30
B36 Torshavn
Fri 23 Jun
21:00
TB Tvøroyri
21:00
HB Tórshavn
1. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fylkir
21:15
Selfoss
Fri 23 Jun
21:15
Leiknir Reykjavik
21:15
Haukar
Paulista B Group 1 »
Fri 23 Jun
20:00
Diadema
20:00
Guarulhos
Brisbane »
Fri 23 Jun
12:30 Finished
Albany Creek
1 - 3
Grange Thistle INFO
Ligue 1 Niger »
Fri 23 Jun
17:30
Nigelec
17:30
Jangorzo
Fri 23 Jun
17:30
SONIDEP
17:30
Sahel
Premiere Division »
2. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fjardabyggd
21:15
IF Magni
Fri 23 Jun
21:15
Völsungur
21:15
Huginn
Fri 23 Jun
21:15
KF Vídir
21:15
Tindastoll
Fri 23 Jun
21:15
KV Reykjavík
21:15
Sindri
Premiere Division »
Fri 23 Jun
18:30
ASOM
18:30
Real Bamako
Cuarta Islandia »
Fri 23 Jun
23:00
KFG Gardabaer
23:00
Thróttur Vogar
Fri 23 Jun
22:00
Ægir
22:00
Berserkir

Follow BeSoccer on Facebook