We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Premier League
Sat 29 Jul
Vitebsk
16:00
Krumkachy
Isloch
16:00
Torpedo Zhodino
Slavia
16:00
Neman Grodno
BATE Borisov
16:00
Gomel
Sun 30 Jul
Dinamo Minsk
16:00
Dnepr Mogilev
Shakhtyor
16:00
FK Gorodeya
Dinamo Brest
16:00
Minsk
Mon 31 Jul
Slutsk
16:00
Naftan Novopolotsk
Team / Points
1 Shakhtyor Salihorsk SHA 36
2 BATE Borisov BAT 33
3 Dinamo Minsk DNM 31
4 Slutsk FKS 28
5 Neman Grodno NEM 25
6 Torpedo Zhodino TOR 24
7 Vitebsk VIT 24
8 Gomel GOM 22
 
9 FK Gorodeya FKG 19
10 Dinamo Brest DIN 18
11 Dnepr Mogilev DNP 15
12 Krumkachy FKK 14
13 Slavia SLA 13
14 Minsk MIN 12
15 Isloch ISL 0
16 Naftan Novopolotsk NAF 0
1. Division
Wed 19 Jul
Zorka-BDU
1-1
Baranovichi
FK Lida
1-1
FC Slonim
Tarpeda
0-1
Luch Minsk
Lokomotiv Gomel
1-1
Granit
Belshina Bobruisk
7-0
Neman-Agro
Osipovichy
1-2
Smolevichy
Volna
4-0
FK Smorgon
Khimik Svetlogorsk
4-2
FK Orsha
Team / Points
1 Smolevichy SMO 33
2 Luch Minsk LMI 32
3 Lokomotiv Gomel GOM 26
4 FC Slonim FCS 25
5 Tarpeda TAR 25
6 Granit Mikashevichi GRA 24
7 Belshina Bobruisk BEL 23
8 Zorka-BDU ZOR 20
 
9 Khimik Svetlogorsk KHI 19
10 Volna VOL 19
11 FK Orsha ORS 18
12 Baranovichi BAR 16
13 Neman-Agro NEM 15
14 FK Lida LID 13
15 Osipovichy OSI 12
16 FK Smorgon FCS 11
2. League Belarus
Sat 05 Aug
SDJuShOR-8
-
Victoria Maryina
Molodechno
-
FK Uzda
Čist́
-
Energosbyt-BSATU
SMI Autotrans
-
Yua-Stroy
Lyuban
-
Dyushh-DSK
Kletsk
-
Rechytsa
Sun 06 Aug
SDJuShOR-3
-
Oshmyany
Team / Points
1 Yua-Stroy YUA 31
2 Kletsk KLE 30
3 Čist́ CIS 29
4 Molodechno MOL 24
5 Victoria Maryina VIM 24
6 Rechytsa REC 21
7 Oshmyany OSH 17
 
8 FK Uzda FKU 17
9 SMI Autotrans AUT 14
10 Energosbyt-BSATU BSA 14
11 Dyushh-DSK DYU 12
12 Lyuban LYU 8
13 SDJuShOR-8 SHO 7
14 SDJuShOR-3 JUS 6
Friendly »
Fri 28 Jul
20:00
Cardiff City
20:00
Portsmouth
Fri 28 Jul
20:30
Fleetwood Town
20:30
Preston North End
Fri 28 Jul
20:45
Eastleigh
20:45
Sheffield United
Fri 28 Jul
20:45
Milton Keynes Dons
20:45
Leicester
Fri 28 Jul
19:00
FC Volendam
19:00
PEC Zwolle
Fri 28 Jul
20:30
Tamworth
20:30
Aston Villa
Fri 28 Jul
19:00
De Graafschap
19:00
Heracles
Fri 28 Jul
19:30
B. Dortmund
19:30
Espanyol
Fri 28 Jul
20:30
Alavés
20:30
Numancia
Fri 28 Jul
18:30
Werder Bremen
18:30
West Ham
Fri 28 Jul
18:00
Istra 1961
18:00
Anzhi
Fri 28 Jul
18:30
Dunkerque
18:30
Lille II
Fri 28 Jul
19:00
Toulouse
19:00
Osasuna
Fri 28 Jul
20:45
Bristol City
20:45
Twente 1965
Fri 28 Jul
20:45
Sutton United
20:45
Norwich City
Fri 28 Jul
15:00
Ajax
15:00
Hull City
Fri 28 Jul
12:00 Postponed
Getafe
12:00
Villarreal B
Fri 28 Jul
20:45
United Manchester
20:45
Bolton Wanderers
Copa Sudamericana »
Fri 28 Jul
02:45 finished
Independiente
2 - 3
Racing Club INFO
Fri 28 Jul
00:15 finished
Arsenal Sarandí
2 - 1
Sport Recife INFO
Copa do Brasil »
Fri 28 Jul
02:45 finished
Atletico PR
2 - 3
Grêmio Porto Alegre INFO
Chinese Super League »
Copa Colombia »
Fri 28 Jul
02:30 finished
Junior
3 - 0
Once Caldas INFO
Fri 28 Jul
02:30 finished
Alianza Petrolera
2 - 2
Millonarios INFO
Primera B Nacional »
Fri 28 Jul
01:00 finished
Ferro Carril Oeste
0 - 0
Almagro INFO
Fri 28 Jul
20:00
Villa Dálmine
20:00
Flandria
2. Liga »
Fri 28 Jul
20:30
Bochum
20:30
FC St. Pauli
Belgian Pro League »
Fri 28 Jul
20:30
Antwerp
20:30
Anderlecht
Czech First Division »
Ligue 2 »
Fri 28 Jul
20:00
Paris FC
20:00
Clermont
Fri 28 Jul
20:00
Stade Brestois
20:00
Chateauroux
Fri 28 Jul
20:00
Nîmes
20:00
Stade de Reims
Fri 28 Jul
20:00
Niort
20:00
Ajaccio
Fri 28 Jul
20:00
Orléans
20:00
Nancy
Fri 28 Jul
20:00
Sochaux
20:00
Bourg-Péronnas
Fri 28 Jul
20:00
Tours
20:00
Le Havre
Fri 28 Jul
20:00
Valenciennes
20:00
Gazélec Ajaccio
Romanian Liga I »
Cup Belgium »
Fri 28 Jul
20:30
Messancy
20:30
Bertrix
Fri 28 Jul
20:30
Gedinnois
20:30
Longlier
A PFG »
1. HNL »
Fri 28 Jul
20:00
Lokomotiva
20:00
Rudes
Danish Superliga »
Fri 28 Jul
19:00
SonderjyskE
19:00
FC Helsingør
Ekstraklasa »
League One »
3. Liga »
Clausura LFPB »
Premier League »
Fri 28 Jul
20:45
Bray Wanderers
20:45
Finn Harps
Fri 28 Jul
20:45
Cork City
20:45
Galway United
Fri 28 Jul
20:45
Drogheda United
20:45
St Patrick's
Fri 28 Jul
21:00
Shamrock Rovers
21:00
Bohemian FC
Slovakian Super Liga »
A Lyga »
Fri 28 Jul
17:00
Stumbras
17:00
Lietava Jonava
Meistriliiga »
Regionalliga Group 1 »
Fri 28 Jul
19:00
Ingolstadt 04 II
19:00
Memmingen
Regionalliga Group 2 »
Fri 28 Jul
18:00
Lübeck
18:00
VfB Oldenburg
Regionalliga Group 3 »
Regionalliga Group 5 »
Fri 28 Jul
19:30
Ulm
19:30
Saarbrücken
Slovenian National League »
Fri 28 Jul
20:00
Krsko Posavje
20:00
Triglav
Challenge League »
Fri 28 Jul
20:00
Chiasso
20:00
Neuchâtel Xamax
2. Division Group 1 »
Fri 28 Jul
18:00
FC Ararat Moscow
18:00
Kaluga
2. Division Group 2 »
Fri 28 Jul
14:00
Angusht
14:00
Chayka
Fri 28 Jul
14:00
Anzhi II
14:00
Afips
Fri 28 Jul
17:00
Druzhba
17:00
Torpedo Armavir
Fri 28 Jul
14:00
Kuban Krasnodar
14:00
SKA Rostov
Fri 28 Jul
14:00
Alaniya
14:00
Biolog Novokubansk
Fri 28 Jul
14:00
Spartak Nalchik
14:00
Dinamo Stavropol
Fri 28 Jul
18:00
Chernomorets
18:00
FK Legion Dynamo

Follow BeSoccer on Facebook