We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Primera Division »
Sun 23 Apr
20:15 Finished
Estudiantes Plata
1 - 1
CA Huracán INFO
Sun 23 Apr
21:15 Finished
Atletico Rafaela
0 - 0
Boca Juniors INFO
Sun 23 Apr
22:00 Playing 85'
Martín Juan
2 - 1
Belgrano
Sun 23 Apr
23:15 Playing 29'
River Plate
0 - 0
Sarmiento
Sun 23 Apr
01:30 Finished
Rosario Central
2 - 1
Gimnasia La Plata INFO Videos
Primera B Nacional »
Sun 23 Apr
22:00 Playing 81'
Estudiantes Luis
3 - 3
San Martín Tucumán
Sun 23 Apr
20:30 Finished
Villa Dálmine
1 - 3
Instituto INFO
Sun 23 Apr
18:15 Finished
Atlético Paraná
0 - 1
Argentinos Juniors INFO
Sun 23 Apr
17:05 Finished
Brown Adrogue
1 - 2
Nueva Chicago INFO
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Guillermo Brown
1 - 0
Gimnasia Jujuy INFO
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Ferro Carril Oeste
7 - 2
JU Gualeguaychu INFO
Sun 23 Apr
20:30 Finished
Almagro
1 - 1
Flandria INFO
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Boca Unidos
1 - 1
Indep. Rivadavia INFO
Primera B Metro. »
Primera C Metro. »
Sun 23 Apr
20:30 Finished
Central Córdoba .
0 - 1
Def. Unidos INFO
Sun 23 Apr
20:30 Finished
Sportivo Italiano
1 - 1
Dep. Merlo INFO
Torneo Federal A Transición Group 2 »
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Defensores
1 - 0
Alvarado INFO
Sun 23 Apr
22:00 Playing 77'
Cipolletti
1 - 0
Gimnasia Mendoza
Sun 23 Apr
21:30 Finished
Gimnasia y Tiro
2 - 1
Unión Aconquija INFO
Sun 23 Apr
22:00 Playing 86'
Altos Hornos Zapla
0 - 1
Atlético Mitre SdE
Torneo Federal A Transición Group 3 »
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Belgrano Santa Ro.
2 - 0
Dep. Roca INFO
Sun 23 Apr
22:15 Half-Time
Ferro General Pico
0 - 1
Independiente Neuquén
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Rivadavia Lincoln
0 - 0
Dep. Maipú INFO
Sun 23 Apr
21:30 Finished
San Lorenzo Alem
3 - 1
Concepción FC INFO
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Gutiérrez
0 - 1
Juventud Universitario San INFO
Sun 23 Apr
21:30 Finished
Jorge Tucumán
0 - 0
Sportivo Desamparados INFO
Sun 23 Apr
20:45 Finished
América Formosa
1 - 1
Sportivo Belgrano INFO
Sun 23 Apr
21:00 Finished
Gimnasia
1 - 1
Def. de Pronunciamiento INFO
Sun 16 Apr
Finished
Sportivo Belgrano
0 - 0
Libertad Sunchales INFO
Primera D Metro. »
Sun 23 Apr
20:30 Finished
Dep. Muñiz
0 - 0
Liniers INFO
Sun 23 Apr
20:30 Finished
Arg. Rosario
2 - 0
Ituzaingó INFO
Sun 23 Apr
16:00 Finished
CA Lugano
1 - 2
Leandro N. Alem INFO
Argentinian Reserve League »
Sun 23 Apr
15:00
Defensa Justicia
15:00
Lanús II
Sun 23 Apr
15:00
Martín Juan
15:00
Belgrano II
Sun 23 Apr
15:00
River Plate II
15:00
Sarmiento II
Sun 23 Apr
15:00
Patronato II
15:00
Olimpo II
Sun 23 Apr
15:30
Estudiantes Plata
15:30
CA Huracán II
Primera B Metro.
Fri 21 Apr
Almirante Brown
1-0
Def. Belgrano
San Telmo
1-0
Dep. Riestra
Sat 22 Apr
Barracas Central
3-1
Atlanta
Dep. Español
3-0
Colegiales
Excursionistas
1-4
Talleres Escalada
Platense
0-1
Tristán Suárez
Mon 24 Apr
Fénix Bs As
20:30
CA Estudiantes
UAI Urquiza
20:30
Comunicaciones
Villa San Carlos
20:30
Acassuso
Team / Points
1 Deportivo Morón MOR 48
2 Def. Belgrano DEF 45
3 Dep. Riestra RIE 41
4 Atlanta ATL 41
5 Comunicaciones Bs As COM 40
6 Platense PLA 40
7 Almirante Brown ALM 38
8 CA Estudiantes EST 37
9 UAI Urquiza UAI 36
10 Tristán Suárez SUA 36
 
11 Dep. Español ESP 35
12 Barracas Central BAR 34
13 San Telmo STM 33
14 Fénix Bs As FEN 27
15 Excursionistas EXC 27
16 Colegiales COL 25
17 Villa San Carlos VSC 23
18 Acassuso ACA 22
19 Talleres R. Escalada TAL 22
Primera C Metro.
Sat 22 Apr
Cañuelas
1-2
JJ Urquiza
Sun 23 Apr
Central Córdoba .
0-1
Def. Unidos
Sportivo Italiano
1-1
Dep. Merlo
Mon 24 Apr
Arg. Quilmes
20:30
Luján
El Porvenir
20:30
Defensores
CA San Miguel
20:30
Sacachispas
Midland
20:30
Dock Sud
Tue 25 Apr
Argentino Merlo
20:30
Berazategui
Martín Burzaco
20:30
Laferrere
Dep. Armenio
20:30
Sportivo Barracas
Team / Points
1 Sacachispas SAC 60
2 Def. Unidos CAD 50
3 Sportivo Barracas SBA 43
4 Midland MID 43
5 Cañuelas CAÑ 41
6 Sportivo Italiano ITA 40
7 Arg. Quilmes ARQ 40
8 Dep. Merlo MER 38
9 Dep. Armenio ARM 36
10 CA San Miguel SMG 35
 
11 El Porvenir POR 34
12 Defensores de Cambaceres CAM 33
13 Luján LUJ 32
14 Laferrere LAF 28
15 Central Córdoba Rosario CCO 28
16 San Martín Burzaco SMA 26
17 Argentino Merlo ARM 26
18 Dock Sud DOC 26
19 JJ Urquiza JJU 24
20 Berazategui BER 20
Primera D Metro.
Fri 21 Apr
Central Ballester
0-0
General Lamadrid
Sat 22 Apr
CA Atlas
3-0
Puerto Nuevo
Sun 23 Apr
CA Lugano
1-2
Leandro N. Alem
Dep. Muñiz
0-0
Liniers
Arg. Rosario
2-0
Ituzaingó
Mon 24 Apr
Yupanqui
20:30
Centro Español
Tue 25 Apr
Victoriano Arenas
20:30
Juventud Unida
Dep. Paraguayo
20:30
Claypole
Team / Points
1 Leandro N. Alem ALE 50
2 Ituzaingó ITU 46
3 CA Atlas CAA 44
4 Arg. Rosario ARR 39
5 Victoriano Arenas VIC 37
6 Liniers LIN 37
7 General Lamadrid LAM 29
8 Juventud Unida JUU 27
 
9 Claypole CLA 26
10 Central Ballester CBA 26
11 Dep. Muñiz MUÑ 24
12 Yupanqui YUP 22
13 Puerto Nuevo PUE 22
14 Dep. Paraguayo DPA 22
15 Centro Español CES 20
16 CA Lugano LUG 19
Argentinian Reserve League
Fri 21 Apr
San Lorenzo II
0-1
Temperley II
Racing Club II
14:00
Atletico Tucumán
Banfield II
16:00
Quilmes II
Rosario Central
16:30
Gimnasia Plata
Sun 23 Apr
Patronato II
15:00
Olimpo II
River Plate II
15:00
Sarmiento II
Martín Juan
15:00
Belgrano II
Defensa Justicia
15:00
Lanús II
Estudiantes Plata
15:30
CA Huracán II
Mon 24 Apr
Colón II
14:30
Tigre II
Aldosivi II
15:00
Newell's Boys
Talleres Córdoba
15:00
Godoy Cruz II
Tue 25 Apr
Arsenal Sarandi
20:00
Independiente II
Team / Points
1 Newell's Old Boys II NOB 41
2 Boca Juniors II BOC 39
3 CA Huracán II HUR 38
4 Independiente II IND 36
5 Lanús II LAN 34
6 Banfield II CLU 31
7 Belgrano II BEL 31
8 Unión Santa Fé II CAU 30
9 Talleres Córdoba II TAL 29
10 Estudiantes La Plata II EST 28
11 Rosario Central II ROC 27
12 Aldosivi II ALD 27
13 Vélez Sarsfield II VEL 27
14 Colón II COL 27
15 San Lorenzo II SLO 26
 
16 Quilmes II QUI 26
17 River Plate II RIV 25
18 Olimpo II OLI 23
19 Racing Club II RAC 23
20 Tigre II TIG 23
21 Godoy Cruz II GOC 22
22 Atlético Rafaela II ATR 21
23 Gimnasia La Plata II GLP 20
24 Arsenal de Sarandi II ARS 18
25 Sarmiento II SAR 18
26 Temperley II TEM 18
27 Patronato II PAT 17
28 Atletico Tucumán II ATL 16
29 San Martín San Juan II SMS 16
30 Defensa y Justicia II DYJ 12
Primera A Femenino - Argentina
Sat 18 Mar
Huracán Fem
-
River Plate Fem
Boca Juniors Fem
-
San Lorenzo Fem
Platense Fem
-
Independiente Fem
UAI Urquiza Fem
-
Villa Carlos
UBA Fem
-
Atlanta Fem
Estudiantes Plata
-
El Porvenir Fem
Team / Points
1 River Plate Fem RIV 37
2 Boca Juniors Fem CAB 35
3 UAI Urquiza Fem URQ 33
4 San Lorenzo Fem SLO 28
5 Villa San Carlos Fem VSC 18
6 Estudiantes La Plata Fem ELP 17
 
7 UBA Fem UBA 14
8 Huracán Fem HUR 10
9 Platense Fem PLA 10
10 El Porvenir Fem EPO 8
11 Atlanta Fem ATL 5
12 Independiente Fem IND 0

Follow BeSoccer on Facebook